«Ролан Гаррос»да ғалаба қозонган дунёнинг олтинчи ракеткаси ҳозирги спорт формаси ҳақида гапирди.
«Ролан Гаррос»да ғалаба қозонган дунёнинг олтинчи ракеткаси, россиялик Мирра Андреева ҳозирги спорт формаси ҳақида гапирди. Мусобақа финалида Андреева полшалик Майя Хвалинскани 6:3, 6:2 ҳисобида мағлубиятга учратди.
«Ўйлашимча, ҳозир мен фаолиятимдаги энг яхши теннисни намойиш қиляпман — бу инкор этиб бўлмайдиган факт. Биласизми, профессионал даражада фаолият олиб бораётганимдан буён бу энг яхши натижалар ҳисобланади. Шунингдек, Дубай ва Индиан‑Уэллсда харддаги мусобақадаги ғолибликни алоҳида таъкидлаган бўлардим. Энди эса мен «Катта дубулға» туркумига кирувчи мусобақада зафар қучдим. Бу ҳам сўзларим исботи бўла олади», - дея Мирранинг сўзларидан иқтибос келтиради Punto de Break.

Мирра Андреева: «Я показываю лучший теннис в своей карьере»
Шестая ракетка мира российская теннисистка Мирра Андреева поделилась эмоциями после победы на «Ролан Гаррос» — 2026. В финале турнира Андреева обыграла польку Майю Хвалиньску со счётом 6:3, 6:2.
«Думаю, сейчас я показываю лучший теннис в своей карьере — это очевидно. Я бы сказала, что это лучшие результаты, которых я добилась с тех пор, как стала профессионалом. Ещё отметила бы, что победа в Дубае и на турнире в Индиан‑Уэллсе на хардовом покрытии до этого момента была самым ярким достижением в моей карьере. Теперь я выиграла титул на турнире «Большого шлема», так что, да, пожалуй, сейчас я играю в лучший теннис за всё время», - приводит слова Мирры Punto de Break.