Жумладан, жамоа таркибни кучайтириш ишларини ҳам унутмаяпти. Қирғизистон чемпионати вакили «Алай» жамоасида тўп тепиб келаётган ёш яримҳимоячи Аббос Абдуғаффоров эндиликда «Қизилқум» шарафини ҳимоя қилади. Клуб футболчи билан мавсум охиригача шартнома имзолади.
«2004 йилда туғилган ярим ҳимоячи Андижон футбол академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. Фаолияти давомида Аббосбек жами 14 та учрашувда майдонга тушиб, бир маротаба рақиб дарвозасини ишғол этган.
Аббосга клубимиздаги фаолиятида омад тилаган ҳолда, «Қизилқум» аҳил оиласига хуш келибсан деб қоламиз!», - дейилади клуб хабарида.

Навоийский клуб продолжает подготовку ко второй части сезона.
В частности, команда не забывает об усилении состава. Молодой полузащитник Аббос Абдугаффоров, игравший за представителя чемпионата Киргизии «Алай», теперь будет защищать цвета «Кызылкума». Клуб подписал с футболистом контракт до конца сезона.
Фото: ПФК Кизилкум
«Полузащитник, родившийся в 2004 году, является воспитанником академии футбола Андижана. В течение своей карьеры Аббосбек провёл в общей сложности 14 матчей и один раз поразил ворота соперника.
Желаем Аббосу удачи в его карьере в нашем клубе, добро пожаловать в дружную семью «Кызылкума»!», - говорится в сообщении клуба.