Зидан Франция миллий жамоасига мураббий этиб тайинланганидан сўнг Мбаппе ҳақида фикр билдирди
Франция миллий жамоасининг янги бош мураббийи Зинедин Зидан жамоа етакчиси Килиан Мбаппе билан илк мулоқоти қачон бўлишини маълум қилди.
«Биз Килиан [Мбабпе] билан мулоқот қилмадик. Ҳозир унинг учун энг муҳими мавсум ва жаҳон чемпионатидан сўнг ўзини тиклаб олишдир. Бу ҳақда у ва барча футболчилар билан тез орада - сентябр ойида суҳбатлашиш имкониятига эга бўламиз», - дея Зиданнинг сўзларидан иқтибос келтирди Франция футбол федерациясининг расмий сайти.
Эслатиб ўтамиз, 28 июл, сешанба куни Франция футбол Федерацияси (FFF) 54 ёшли мутахассис билан шартнома имзоланганини эълон қилди - келишув ЖЧ-2030 якунига қадар амал қилади.
Маълумот учун, Мбаппе Франция миллий жамоаси сафида барча мусобақаларда 106 та ўйин ўтказиб, 66 та гол урган. Футболчи 10 та гол билан АҚШ, Канада ва Мексикада бўлиб ўтган мундиалнинг энг яхши тўпурари бўлди.

Новый главный тренер сборной Франции Зинедин Зидан рассказал, когда состоится его первый диалог с лидером команды Килианом Мбаппе.
«Мы не общались с Килианом [Мбаппе]. Самое важное для него сейчас — восстановиться после сезона и чемпионата мира. У нас будет возможность поговорить об этом с ним и со всеми игроками совсем скоро — уже в сентябре», — приводит слова Зидана официальный сайт Федерации футбола Франции.
Мбаппе провёл за сборную Франции 106 матчей во всех турнирах, в которых отметился 66 забитыми мячами. Футболист стал лучшим бомбардиром чемпионата мира 2026 года, прошедшего в США, Канаде и Мексике, забив 10 мячей.