«Ювентус» бош директори УЕФАнинг Жаҳон чемпионатини бойкот қилишга тайёрлигига муносабат билдирди
Италиянинг «Ювентус» клуби бош директори Жованни Карневали, агар ташкилот мусобақа ҳуқуқларининг маълум қисмини хусусий инвесторларга сотса, УЕФА ФИФА ҳомийлигидаги мусобақаларни, хусусан, жаҳон чемпионатини бойкот қилиши тўғрисидаги қарори ҳақида гапирди.
«ФИФА амалга оширмоқчи бўлган ишларга қарши чиққан 55 та федерация бор. Инфантино нима қилаётганини ҳамма кўриб турибди: бу бир неча йил олдингига нисбатан бутунлай бошқа йўналиш. Менга ҳалол ва шаффоф ҳаракатлар ёқади, ФИФА эса мен ишонган қадриятларга амал қилмаяпти. 55 та федерация бунга рози эмаслигининг ўзи муҳим қадам ҳисобланади. Уларни тўхтатиш имконияти пайдо бўлади» - дея Карневалининг сўзларидан иқтибос келтиради Football Italia.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ УЕФА жаҳон чемпионати ҳуқуқлари хусусий инвесторларга сотилса, Халқаро футбол федерацияси (ФИФА) турнирларини бойкот қилиш ниятида эканлиги ҳақида баёнот бергани берганди.

Генеральный директор итальянского «Ювентуса» Джованни Карневали высказался о решении УЕФА бойкотировать турниры под эгидой ФИФА, в частности чемпионат мира, если организация продаст долю прав на соревнования частным инвесторам.
«Есть 55 федераций, которые выступают против того, что пытается сделать ФИФА. То, что делает Инфантино, видно всем: это совершенно другое направление по сравнению с тем, что было несколько лет назад. Мне нравятся честные и прозрачные действия, а ФИФА не придерживается тех ценностей, в которые я верю. Сам факт того, что 55 федераций не согласны с этим, уже является важным шагом. Появится возможность их остановить», — приводит слова Карневали Football Italia.
Ранее сообщалось, что УЕФА сделал заявление, в котором проинформировал о намерении бойкотировать турниры Международной федерации футбола (ФИФА) в случае продажи прав на чемпионат мира частным инвесторам.