20 сентябр куни Лос-Анжелесда бўлиб ўтадиган UFC 331 турнирида енгил вазн тоифасида Чарлз Оливейра ва Арман Царукян жанг қилади. Бу ҳақда журналист Лео Гимарайеш хабар берди.
Маълум қилинишича, UFC дастлаб жангчилар ўртасида уч раундлик жанг ташкил қилишни режалаштирган, аммо кейин беш раундлик форматга тўхталган. Оливейрага тегишли BMF камари ушбу жангда ўйналмайди.
Қайд этиш лозим, 2024 йилда Царукян Оливейрани ҳакамларнинг қарорига кўра мағлуб этган. Аввалроқ Арман навбатдаги жанги чемпионлик камари учун бўлиши ҳақида гапириб ўтганди.

20 сентября в Лос-Анджелесе на турнире UFC 331 в легком весе сразятся Чарльз Оливейра и Арман Царукян. Об этом сообщил журналист Лео Гимарайш.
Сообщается, что UFC изначально планировал организовать трехраундовый бой между бойцами, но позже остановился на формате из пяти раундов. Пояс BMF, принадлежащий Оливейре, не будет разыгрываться в этом бою.
Стоит отметить, что в 2024 году Царукян одержал победу над Оливейрой по решению судей. Ранее Арман говорил о том, что его следующий бой будет за чемпионский пояс, сообщает Tribuna.uz.