«Селта» ҳужумчиси Яго Аспас клуб билан янги меҳнат шартномасини имзолади. Бу ҳақда Виго клуби матбуот хизмати хабар берди.
38 ёшли футболчининг янги битими 2030 йилгача мўлжалланган. Келишувга кўра, Аспас кейинги мавсумни футболчи сифатида ўтказади, шундан сўнг клуб тизимида лавозимга эга бўлади.
Клуб афсонаси ҳисобланган ҳужумчи «Селта» сафида 571 та баҳсда майдонга тушиб, 222 та гол ва 90 та ассист қайд этган.
Маълумот учун, Ла Лиганинг сўнгги тури олдидан «Селта» 51 очко билан турнир жадвалида олтинчи ўринда бормоқда. Жамоа 23 май куни ўз майдонида «Севиля»ни қабул қилади.

«Сельта» продлила контракт с легендой клуба
Нападающий «Сельты» Яго Аспас подписал новый трудовой договор с клубом. Об этом сообщила пресс-служба клуба Виго.
Новый контракт 38-летнего футболиста рассчитан до 2030 года. Согласно соглашению, Аспас проведет следующий сезон в качестве игрока, после чего займет должность в системе клуба.
Нападающий, считающийся легендой клуба, провел 571 матч в составе «Сельты», забив 222 гола и сделав 90 ассистов.
Для справки, перед последним туром Ла Лиги «Сельта» занимает шестое место в турнирной таблице с 51 очком. Команда примет «Севилью» на своем поле 23 мая.