«Реал» келаси ҳафта Моуриниони бош мураббий сифатида таништиради — манба
«Реал» келаси ҳафта Мадридда Жозе Моуриниони янги бош мураббий сифатида таништиради, деб хабар беради Сorreio da Manhã.
Испания клуби португалиялик мутахассиснинг трансфери бўйича «Бенфика» билан келишувга эришди. Хабарларга кўра, лиссабонликлар товон пули сифатида 7 миллион евро олади.
Моуринио бунгача 2010 йилдан 2013 йилгача ҳам «Реал»ни бошқарган ва жамоа билан Ла Лига ва Испания кубогини қўлга киритган.
Аввалроқ мадридликлар собиқ посбони Икер Касиляс собиқ устозининг «қаймоқранглилар» бошқарувига қайтишини хоҳламаслигини айтганди.

На следующей неделе «Реал» представит Жозе Моуринью в качестве нового главного тренера в Мадриде, сообщает Correio da Manhã.
Испанский клуб достиг соглашения с «Бенфикой» по трансферу португальского специалиста. По сообщениям, лиссабонцы получат 7 миллионов евро в качестве компенсации.
Моуринью ранее уже возглавлял «Реал» с 2010 по 2013 год и завоевал с командой Ла Лигу и Кубок Испании.
Ранее бывший вратарь мадридцев Икер Касильяс говорил, что не хочет возвращения бывшего наставника к управлению «сливочными» говорил.