Франциялик яримҳимоячи Мадрид клубини тарк этмайди.
Манбанинг маълумотига кўра, «Реал»нинг янги бош мураббийи Жозе Моуринио Чуаменига асосий таркиб аъзоси бўлиш учун имкон беришга қарор қилган. Шу сабаб 26 ёшли хавбек «Манчестер Юнайтед» ва «Ливерпул» томонидан бўлаётган қизиқишга қарамай, жамоада қолади.
Таъкидланишича, «қаймоқранглилар»нинг бу қарори ёзнинг илк кунларидан Чуаменини синчковлик билан кузатаётган ва трансферга умид қилаётган инглиз грандлари учун кучли зарба бўлди.
Маълумот учун, 2025/26-йилги мавсумда Чуамени барча мусобақаларни инобатга олганда 49 та ўйинда майдонга тушди ва 2 та гол уриб, 2 та голли узатма етказиб берди.

Об этом сообщает TEAMtalk.
По информации источника, новый главный тренер «Реала» Жозе Моуринью решил предоставить шанс Тчуамени закрепиться в стартовом составе команды. По этой причине 26-летний хавбек останется в клубе, несмотря на интерес со стороны «Манчестер Юнайтед» и «Ливерпуля».
Утверждается, что решение «сливочных» по Тчуамени стало серьезным ударом для английских грандов, которые на протяжении всего лета внимательно следили за ситуацией и надеялись, что он будет выставлен на трансфер.
В сезоне-2025/26 Тчуамени появился на поле в 49 встречах во всех соревнованиях, отметился двумя голами и записал на свой счет две результативные передачи.