Қайд этилишича, мутахассис 2026 йил 1 июлдан ишга киришади.
«Марсел» Бруно Женезиони жамоа бош мураббийи лавозимига тайинлади. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.
«Бруно Женезио – бутун Франция футболи томонидан эътироф этилган сифатларга эга мураббий. Унинг тажрибаси, талабчанлиги ва ўйинга бўлган қараши биз ушбу янги босқични бошлаш учун излаган нарсаларга тўлиқ мос келади. Унинг лойиҳамизга содиқлиги, узоқ муддатли истиқболга қуриш истаги ва «Марсель»га қўшилиш ғоясидан мамнунлиги бизни ишонтирди. Биз уни клубда кутиб олишдан бахтиёрмиз», — дея таъкидлади клуб президенти Стефан Ришар.
Маълумот учун, Женезио «Лион», «Ренн» ва «Лилл» клубларида ишлаган, шунингдек, Хитойнинг «Бэйцзин Гоан» клубини бошқарган.

«Марсель» назначил Бруно Женезио на должность главного тренера команды. Об этом сообщается на официальном сайте клуба.
Как сообщается, специалист приступит к работе с 1 июля 2026 года.
«Бруно Женезио — тренер, обладающий качествами, признанными всем французским футболом. Его опыт, требовательность и взгляд на игру полностью соответствуют нашим ожиданиям для начала этого нового этапа. Его приверженность нашему проекту, желание строить долгосрочные перспективы и радость от присоединения к «Марселю» убедили нас. Мы рады приветствовать его в клубе», — подчеркнул президент клуба Стефан Ришар.
Для справки, Женезио работал в клубах «Лион», «Ренн» и «Лилль», а также возглавлял китайский клуб «Бэйцзин Гоан».