«ПСЖ» «Барселона»га Торрес билан шартнома бўйича келишиб олганини маълум қилди
Париж клуби испаниялик форвард билан оғзаки келишувга эришгани борасида каталонияликларни расман огоҳлантирди.
«Пари Сен-Жермен» испаниялик ҳужумчи Ферран Торрес билан шахсий шартнома бўйича оғзаки келишувга эришилгани ҳақида «Барселона»ни расман хабардор қилди. Бу ҳақда машҳур журналист ва инсайдер Фабрицио Романо ўзининг Х ижтимоий тармоғидаги саҳифасида хабар берди.
Манба маълумотларига кўра, «ПСЖ» «Барселона»га тез орада Ферран трансфери бўйича расмий таклиф юборишини маълум қилган.
Аввалроқ, француз клуби сўнгги жаҳон чемпионати финалида ҳал қилувчи гол муаллифини каталонияликлардан тахминан 50 миллион еврога сотиб олиши хабар қилинганди. Футболчининг ўзи билан 4 йиллик шартнома бўйича келишувга эришилган.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 финалида Аргентина дарвозасига урилган ягона голга муаллифлик қилган Ферран Торрес 2022 йилнинг январ ойидан буён «Барселона» сафида тўп тепиб келмоқда. Каталонияликлар сафида у Испанияда еттита совринни қўлга киритди. Футболчининг «Барселона» билан амалдаги шартномаси 2027 йилнинг ёзигача мўлжалланган.

«ПСЖ» сообщил «Барселоне», что согласовал с Ферраном Торресом условия контракта — Романо
Парижский клуб официально уведомил каталонцев о достигнутой устной договорённости с испанским нападающим.
«Пари Сен-Жермен» официально уведомил «Барселону» о достигнутой устной договорённости по личным условиям с испанским нападающим Ферраном Торресом. Об этом сообщает журналист и инсайдер Фабрицио Романо в соцсети X.
По информации источника, «ПСЖ» сообщил «Барселоне», что вскоре сделает предложение по переходу Феррана, поскольку переговоры между клубами должны активизироваться в ближайшие дни.
Ранее сообщалось, что французский клуб выкупит у каталонцев автора решающего мяча в финале последнего чемпионата мира за сумму около € 50 млн. C cамим игроком уже согласован контракт на четыре года.
Ферран Торрес играет за «Барселону» с января 2022 года, перейдя из «Манчестер Сити». С клубом он выиграл семь трофеев внутри Испании. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2027 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 50 млн.