Бу ҳақда The Guardian нашри хабар бермоқда.
Президент сайловлари арафасида ФИФАга аъзо 211 давлатдан 200дан ортиғи Жанни Инфантинони қўллаб-қувватлашларини билдириб, хат юборганлар.
ФИФАнинг амалдаги раҳбари ҳамон ягона номзодлигича қолмоқда ва тўртинчи марта ушбу лавозимга сайланиши мумкин.
Таъкидлаш лозим, ҳозирча президентни қўллаб-қувватлашини билдирмаган давлатлар ичида Германия бор.
Эслатиб ўтамиз, Инфантино атрофидаги вазият, ФИФА ва Европа футбол идоралари ўртасида яқинда юзага келган келишмовчиликлардан фонида таранглик сақланиб қолмоқда. УЕФА халқаро ташкилотнинг қатор қарорларидан, жумладан АҚШ форварди Фоларин Балогуннинг дисквалификацияси ва сомалилик ҳакам Омар Артаннинг ЖЧда ишлай олмаганидан, норозилигини билдирган.

Более 200 из 211 членов ФИФА направили письма в поддержку Джанни Инфантино перед выборами президента организации. Об этом сообщает The Guardian.
Действующий глава ФИФА остаётся единственным кандидатом на данный момент и может остаться на четвёртый срок. Среди тех, кто не пока не подтвердил его поддержку, находится Германия.
Напомним, вокруг Инфантино сохраняется напряжённость после недавних разногласий между ФИФА и европейскими футбольными структурами. УЕФА выражал недовольство рядом решений организации, включая ситуацию с форвардом сборной США Фоларином Балогуном и недопуском сомалийского арбитра Омара Артана к чемпионату мира.