Французиялик ҳужумчи матбуот олдига чиқиб, бир нечта шов-шувли баёнотлар берди.
Франциялик ҳужумчи Килиан Мбаппе Ла Лига доирасида «Реал Оведо» устидан (2:0) ғалаба қозонилгач, матбуотда бир нечта шов-шувли баёнотлар берди.
Мбаппенинг сўзларига кўра, Алваро Арбелоа унга «Реал» рўйхатида фақат тўртинчи ҳужумчи эканлигини айтган. «Қироллик клуби»нинг ҳозирги мураббийи кейинроқ бундай гапларни айтмаганлигини таъкидлади. Умуман олганда, Мбаппе атрофида тинчлик йўқолган – аввалги ўйинда мухлислар ҳам унга нисбатан ҳуштакбозлик қилишганди.
The Touchline нашрининг хабарига кўра, Мбаппенинг сўзларидан кейин клуб президенти Флорентино Перес футболчи билан шахсан учрашув ўтказишга қарор қилган.
Шу билан бирга, сўнгги пайтларда Мбаппе жамоадан узоқлашиб кетгани таъкидланмоқда – бошқа футболчилар юлдуз ҳужумчининг бундай ҳаракатини тушунмаяпти.

Перес принял решение после заявлений Мбаппе
Французский форвард после победы над «Реал Овьедо» (2:0) вышел к прессе и сделал несколько громких заявлений.
Килиан Мбаппе после победы над «Реал Овьедо» (2:0) вышел к прессе и сделал несколько громких заявлений. По словам Мбаппе, Альваро Арбелоа сказал ему, что он только четвёртый нападающий в списке «Реала». Нынешний тренер «сливочных» позже отметил, что ничего такого он не говорил. В общем, вокруг Мбаппе неспокойно – а ещё и болельщики в прошедшем матче его освистывали.
Как сообщает The Touchline со ссылкой на журналиста Хосе Феликса Диаса, после слов Мбаппе президент «Реала» Флорентино Перес принял решение провести личную встречу с футболистом.
В то же время отмечается, что в последнее время Мбаппе дистанцировался от команды – другие футболисты не понимают такого поведения звёздного форварда.