Италиянинг «Милан» клуби «Барселона» қанот ҳимоячиси Алехандро Балдени ўз сафига қўшиб олиш ниятида. Бу ҳақда Diario SPORT нашри хабар берди.
Манбанинг хабарига кўра, «россонери» каталонияликлар билан боғланиб, Балде трансфери бўйича маълумотлар сўраган. «Барселона» 22 ёшли испанияликни 40 миллион еврога баҳоламоқда. Таъкидланишича, «Милан» ҳимоячини ижарага олиш ҳақида ҳам ўйламоқда, шу билан бирга тўлақонли трансфер варианти ҳам инкор этилмаяпти.
Шунингдек, Балде хизматларига «Манчестер Юнайтед» клуби ҳам қизиқиш билдирмоқда. Аввалроқ «қизил иблислар» футболчи агенти билан учрашув ўтказмоқчи эканлиги айтилган эди.
Маълумот учун, янги мавсумда Балде ҳали майдонга тушгани йўқ. Унинг «кўк-анорранглилар» билан шартномаси 2028 йилгача амал қилади.

«Милан» сделал запрос по игроку «Барселоны»
Итальянский «Милан» заинтересован в приглашении крайнего защитника «Барселоны» Алехандро Бальде. Об этом сообщает Diario SPORT.
По информации источника, «россонери» связались с каталонцами, чтобы узнать о возможности трансфера Бальде. «Барселона» оценивает 22-летнего испанца в 40 миллионов евро. Отмечается, что «Милан» рассматривает вариант с арендой защитника, хотя и полноценный трансфер не исключен.
Также в услугах Бальде заинтересован «Манчестер Юнайтед». Ранее сообщалось, что «красные дьяволы» собираются провести встречу с агентом футболиста.
В новом сезоне Бальде ни разу не появился на поле. Его действующий контракт с «сине-гранатовыми» рассчитан до 2028 года.