Мбаппе Месси билан ЖЧ-2026да «Олтин бутса» учун кураш ҳақида гапирди
Франция миллий жамоаси ҳужумчиси Килиан Мбаппе жаҳон чемпионати-2026даги тўпурарлик пойгаси ҳақида фикрлари билан ўртоқлашди.
«Уч ранглилар» сардори 1/16 финал босқичида Швецияга қарши ўйинда (3:0) дубл расмийлаштирди. Энди «Реал Мадрид» ҳужумчиси аргентиналик Лионел Месси билан бирга мусобақа тўпурарлари рўйхатида биринчи ўринни бўлишмоқда – иккаласида ҳам 6 тадан гол бор.
«Мен Мессининг ўйинини кузатмайман. У гол урган, гол ураверади ва бу ишни амалга оширишда давом этади. Мен бу ҳақда олдин ҳам айтгандим. У билан рақобатлашиш учун ўзимни янада яхшироқ кўрсатишим керак», – дея Мбаппенинг сўзларидан иқтибос келтирди The Touchline.
Аргентина миллий жамоаси ЖЧ-2026 1/16 финалида Кабо-Верде билан ўйнайди – баҳс 4 июл (Тошкент вақти билан 03:00)да бўлиб ўтади.

Мбаппе высказался о борьбе с Месси за «Золотую бутсу» ЧМ-2026
Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе поделился мыслями о бомбардирской гонке чемпионата мира – 2026.
Капитан «трёхцветных» оформил дубль в матче 1/16 финала против Швеции (3:0). Теперь форвард мадридского «Реала» делит первое место в списке голеадоров турнира с аргентинцем Лионелем Месси – по шесть голов у обоих.
«Я не слежу за выступлением Месси. Он забивал, забивает и продолжит забивать. Я об этом уже говорил. Чтобы конкурировать с ним, мне нужно проявлять себя ещё лучше», – передаёт The Touchline слова Мбаппе.
Сборная Аргентины сыграет в 1/16 финала ЧМ-2026 против Кабо-Верде – встреча состоится 4 июля (01:00 по московскому времени). Соперником французов в 1/8 финала будет Парагвай.