Дешам: «Олдинда бизни узоқ йўл кутмоқда»
Франция миллий жамоаси устози 1/16 финал доирасида Швецияга қарши баҳсдан (3:0) кейин тасссуротлари билан ўртоқлашди.
30.06.2026 FT Жаҳон чемпионати Франция Франция 3 : 0 Швеция Швеция
Франция миллий жамоаси бош мураббийи Дидие Дешам жаҳон чемпионати 1/16 финал доирасида Швеция устидан қозонилган ғалаба (3:0)дан кейин таассуротлари билан ўртоқлашди.
- Биз бу ерга аниқ вазифа билан келганмиз. Ва мен уни жамоа билан баҳам кўраман. Фахрланишимиз учун сабаб бор, аммо олдинда бизни узоқ йўл кутмоқда. Бу босқичдан ишончли тарзда ўтдик, ваҳоланки янада кўпроқ вазиятларимиздан фойдаланишимиз мумкин эди. Энди тикланиш ва тўрт кундан кейин яна ўзимизнинг энг яхши футболни намойиш қилишимиз керак. Жуда узоққа қарашдан маъно йўқ - реаллик сени тезда ерга тушириб қўйиши ҳеч гап эмас. Бизда иқтидорли жамоа бор, аммо буни ҳар ўйин исботлашимиз зарур, - деди Дешам ўйиндан кейин.
Эслатиб ўтамиз, 1/16 финал босқичида Франция Швецияни йирик 3:0 ҳисобида мағлубиятга учратди. Кейинги босқичда Дешам жамоаси Парагвайга қарши майдонга тушади.

Дешам: «Сейчас нет смысла заглядывать слишком далеко»
Рулевой сборной Франции Дидье Дешам высказался после победы над Швецией (3:0) в 1/16 финала чемпионата мира – 2026.
- Мы приехали сюда с одной миссией. И я разделяю её вместе с командой. Есть повод для гордости, но впереди ещё долгий путь. Мы уверенно прошли этот раунд, хотя могли реализовать больше моментов. Теперь нужно восстановиться и через четыре дня снова показать свой лучший футбол. Нет смысла заглядывать слишком далеко - реальность может быстро вернуть тебя на землю. У нас талантливая команда, но это необходимо подтверждать в каждом матче, - сказал Дешам по окончании встречи.
Напомним, в 1/16 финала сборная Франции уверенно обыграла Швецию со счётом 3:0. В следующем раунде мирового первенства команда Дешама встретится с Парагваем.