Мбаппе голни Дешам билан нишонлагани ҳақида: «У нималарни бошдан кечирганини яхши биламиз»
Франциялик ҳужумчи голини миллий жамоа бош мураббийи билан нишонлагани ҳақидаги саволга жавоб берди.
30.06.2026 FT Жаҳон чемпионати Франция Франция 3 : 0 Швеция Швеция
Франция миллий жамоаси форварди Килиан Мбаппе голини бош мураббий Дидие Дешам билан нишонлагани ҳақида гапирди.
Мусобақа давомида, бир неча кун аввал, мураббий оиласида фожиа юз берди – унинг онаси вафот этди. Жамоа сардори ЖЧ-2016 1/16 финали доирасидаги Швецияга қарши баҳсда урган голини Дешам билан нишонлаш орқали, уни қўллаб-қувватлашни ният қилган.
«Мураббий нималарни бошдан кечирганини яхши биламиз. Биз доим у билан бирга эканлигимизни яхши билади. Уни ҳар қандай вазиятда ҳам қўллаб-қувватлаймиз», – деди Мбаппе ўйиндан кейинги интервюсида.
Ўйин 3:0 ҳисобида Франциянинг ғалабаси билан якунланди. Мадриднинг «Реал» клуби форварди дублни расмийлаштирди ва ФИФА томонидан топшириладиган ўйиннинг энг яхши футболчиси совринига сазовор бўлди.

Мбаппе – о праздновании с Дешамом: «Мы знаем, через что он прошёл»
Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе ответил на вопрос о праздновании гола с главным тренером Дидье Дешамом.
Совсем недавно наставник пережил трагедию – умерла его мать. Капитан «трёхцветных» поддержал Дешама, отпраздновав с ним свой первый гол в матче 1/16 финала ЧМ-2026 против Швеции.
«Мы знаем, через что прошёл тренер. Он понимает, что мы всегда с ним. Мы поддержим его в любой ситуации», – заявил в послематчевом интервью Мбаппе.
Поединок французов со шведами завершился крупной победой первых – 3:0. Форвард мадридского «Реала» оформил дубль и получил от ФИФА награду лучшему игроку встречи.