Қарши Давлат Университетига қарашли «Лочин» клуби Элдор Мойлиевни бош мураббий сифатида рўйхатдан ўтказди. Бу ҳақда ЎзПФЛ матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, мутахассис билан 2026 йил охирига қадар шартнома имзоланган. Мойлиевнинг сўнгги иш жойи Ғузорнинг «Шўртан» жамоаси бўлиб, бу клубда у бош мураббий сифатида фаолият олиб борган.
Маълумот ўрнида, «Лочин» бу мавсум Пролигада иштирок этади. Ўтган мавсум клуб Биринчи лига Ғарбий минтақасида 39 очко билан турнир жадвалида 2-ўринни банд этган.

Клуб «Лочин», принадлежащий Каршинскому государственному университету, зарегистрировал Элдора Мойлиева в качестве главного тренера. Об этом сообщила пресс-служба УзПФЛ.
Как сообщается, с специалистом подписан контракт до конца 2026 года. Последним местом работы Мойлиева была команда «Шуртан» из Гузара, где он работал главным тренером.
Для справки, «Лочин» в этом сезоне примет участие в Про-лиге участвует. В прошлом сезоне клуб занял 2-е место в турнирной таблице Западного региона Первой лиги с 39 очками.