Чиро фаолияти давомида 650дан ортиқ ўйинда иштирок этиб, 320 дан зиёд гол урди.
Италиялик ҳужумчи Чиро Иммобиле 36 ёшида профессионал футболчилик фаолиятини якунлаганини эълон қилди. Бу ҳақда «Париж» клубининг расмий сайти хабар берди.
Клуб баёнотида таъкидланишича, Иммобиле 17 йиллик профессионал фаолиятидан сўнг футболни тарк этишга қарор қилган. Италиялик ҳужумчи энди вақтини асосан оиласи ва яқинларига бағишлашни хоҳламоқда.
«Иммобиле ва «Париж» футбол клуби италиялик ҳужумчининг профессионал футболчилик фаолиятини якунлаш қарорини маълум қилади. Футболчи 17 йиллик профессионал фаолиятидан кейин вақтини кўпроқ яқинларига бағишлаш истагини билдирди», — дейилади клуб баёнотида.
Ўтган мавсумда Иммобиле «Париж» сафида 13 та учрашувда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 2 та голли узатма амалга оширди. Чиро фаолияти давомида 650 дан ортиқ ўйинда иштирок этиб, 320 дан зиёд гол урди.
У турли йилларда «Ювентус», «Лацио», «Бешиктош», «Боруссия Д», «Севиля» ва бошқа клублар шарафини ҳимоя қилди.

Итальянский нападающий Чиро Иммобиле объявил о завершении своей профессиональной карьеры в 36 лет. Об этом сообщает официальный сайт клуба «Париж».
В заявлении клуба отмечается, что Иммобиле решил уйти из футбола после 17 лет профессиональной карьеры. Итальянский нападающий теперь хочет посвятить больше времени своей семье и близким.
«Иммобиле и футбольный клуб «Париж» объявляют о решении итальянского нападающего завершить профессиональную карьеру. После 17 лет профессиональной карьеры футболист заявил о желании больше времени уделять близким», — говорится в заявлении клуба.
В прошлом сезоне Иммобиле принял участие в 13 матчах за «Париж», забив 2 гола и сделав 2 голевые передачи. За свою карьеру Чиро принял участие более чем в 650 матчах и забил свыше 320 голов.
В разные годы он защищал цвета таких клубов, как «Ювентус», «Лацио», «Бешикташ», «Боруссия Д», «Севилья» и других.