Франция футбол Федерацияси (FFF) ва Nike миллий жамоанинг бўлажак мундиал учун янги либосларини тақдим этишди. Бу ҳақда мамлакат футбол федерацияси матбуот хизмати хабар берди.
Кўк рангдаги уй либоси юксак марраларни кўзлаган авлодни англатади, яшил-кулранг сафар либоси эса «Liberte» (Ozodlik) — Франция ва АҚШ ўртасидаги дўстликни ифодаловчи бу йил нишонланадиган Америка мустақиллигининг юз йиллигига бағишланган Озодлик ҳайкалига ҳурмат.
Футболчилар 26 март куни Бразилияга қарши ўртоқлик ўйинида илк бор янги сафар либослари тўпламидан фойдаланади, янги уй либослари тўплами эса 29 санада Колумбия билан баҳсда ишлатилади. Режага кўра, ҳар икки тўқнашув АҚШда бўлиб ўтади.

Сборная Франции представила форму для чемпионата мира 2026 года
Федерация футбола Франции (FFF) и Nike представили форму национальной сборной для чемпионата мира 2026 года.
Синий домашний вариант символизирует амбициозное поколение, а зелено-серый гостевой получил название «Liberté» (Свобода) — дань уважения Статуе Свободы, символизирующей дружбу между Францией и США и приуроченному к столетию независимости Америки, которое будет отмечаться в этом году.
Игроки впервые выйдут на поле в новой выездной форме 26 марта в товарищеском матче с Бразилией, а домашняя форма будет использована 29-го числа во встрече с Колумбией. Оба поединка пройдут в США.