Флик: «Таркиб борасида муаммолар бор. Лекин жамоамга тўлиқ ишонаман»
«Барселона» бош мураббийи Ҳанси Флик Испания кубоги яримфиналидан ўрин олган «Атлетико»га қарши баҳс олдидан ўз фикрларини билдирди.
«Тўғри, бизда баъзи муаммолар бор. Рэшфорд ўйинга тайёр эмас. Албатта, бу яхши хабар эмас. Шунга қарамай, жамоамга тўлиқ ишонаман. Ўзимиз истаган натижага эришиш учун боримизни берамиз», — деди Флик матбуот анжуманида.
Аввалроқ «Барселона» Рафинья тиззасида оғриқ ҳис қилаётгани, шу сабабли Мадриддаги баҳсда иштирок эта олмаслигини эълон қилган эди.
Шунингдек, бу баҳсда соғлиғидаги муаммолар туфайли Андреас Кристенсен, Рафинья, Маркус Рэшфорд, Педри ва Гави майдонга туша олмайди.

Главный тренер «Барселоны» Ханси Флик высказал свои мысли накануне полуфинального матча Кубка Испании против «Атлетико».
«Да, у нас есть некоторые проблемы. Рэшфорд не готов к игре. Конечно, это не хорошая новость. Тем не менее, я полностью доверяю своей команде. Мы сделаем всё возможное, чтобы добиться желаемого результата», — сказал Флик на пресс-конференции.
Ранее сообщалось, что «Барселона» объявила о том, что Рафинья испытывает боль в колене и не сможет принять участие в матче в Мадриде.
Также из-за проблем со здоровьем в этой встрече не смогут выйти на поле Андреас Кристенсен, Рафинья, Маркус Рэшфорд, Педри и Гави.