ФИФА «Андижон» клубига нисбатан трансфер тақиқи жорий этди
Ташкилотнинг Ассоциацияга юборган хатида «Андижон» футбол клуби Албаниянинг «Лачи» клуби олдидаги мажбуриятларини ўз вақтида бажармагани кўрсатилган.
ФИФА қарорига кўра, «Андижон» «Лачи» клуби олдидаги молиявий мажбуриятини 45 кун ичида бажариши лозим эди. Бироқ дедлайн сифатида белгиланган 10 июн санасига қадар ҳам мазкур иш амалга ошмаган. Шундан келиб чиқиб, клубга нисбатан мазкур иш ёпилмагунига қадар кетма-кет уч трансфер ойнаси давомида янги футболчиларни рўйхатдан ўтказиш бўйича тақиқ эълон қилинган.
Эндиликда «Андижон» ҳар қандай ҳолатда ҳам Алтин Крезиу трансфери ортидан юзага келган ҳолат бўйича ҳисоб-китоб қилишга мажбур. Мазкур иш амалга ошгач, клуб бу ҳақда ФИФАни хабардор қилади ва кейинчалик «Лачи» ҳам буни тасдиқласа, ФИФА трансфер тақиқини олиб ташлайди.

В письме организации, направленном в Ассоциацию, указано, что футбольный клуб «Андижон» не выполнил свои обязательства перед албанским клубом «Лачи» в установленный срок.
Согласно решению ФИФА, «Андижон» должен был выполнить финансовые обязательства перед клубом «Лачи» в течение 45 дней. Однако до указанного крайнего срока, 10 июня, это не было сделано. Исходя из этого, на клуб наложен запрет на регистрацию новых игроков в течение трех последовательных трансферных окон до тех пор, пока этот вопрос не будет закрыт.
Теперь «Андижон» обязан в любом случае урегулировать ситуацию, возникшую после трансфера Алтина Крезиу. После выполнения этой работы клуб уведомит об этом ФИФА, и если «Лачи» также подтвердит это, ФИФА снимет трансферный запрет.