Ижтимоий тармоқларда «Олимпик» футболчиларининг маош билан боғлиқ масаласи бўйича ЎФА расмий муносабат билдирди.
«Олимпик» клуби футболчилари ва мураббийларининг маоши билан боғлиқ масала юзасидан ижтимоий тармоқларда тарқалган видеомурожаат Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан ўрганиб чиқилмоқда.
Қайд этиш керак, ЎФА футболчи ва мураббийларнинг ҳуқуқларини қўллаб-қувватлайди ва уларнинг қонуний талаблари белгиланган тартибда кўриб чиқилади.
Жараён ва унинг якунлари юзасидан қўшимча маълумот тез кунларда тақдим этилади», — дейилади хабарда.

В социальных сетях УФА сделала официальное заявление по вопросу, связанному с зарплатами футболистов «Олимпика».
Видеообращение, распространенное в социальных сетях, по вопросу, связанному с зарплатами игроков и тренеров клуба «Олимпик», изучается Ассоциацией футбола Узбекистана.
Следует отметить, что УФА поддерживает права футболистов и тренеров, и их законные требования будут рассмотрены в установленном порядке.
Дополнительная информация о процессе и его итогах будет представлена в ближайшие дни», — говорится в сообщении.