«Манчестер Сити» вингери Жереми Доку яна бир бор жароҳатланди ва энди бир неча ҳафтани майдон ташқарисида ўтказиб юбориши мумкин. Бу ҳақда Nieuwsblad хабар бермоқда.
Манбанинг ёзишича, 24 ёшли футболчи АПЛ янги мавсуми биринчи тури доирасида «Борнмут»га қарши ўйнамаслиги аниқ. «Сити»дагилар бу жароҳат Доку жаҳон чемпионатидан кейин дуч келган муаммолар билан бевосита боғлиқ бўлиши мумкин деб ҳисоблашмоқда. Турнирдан сўнг у оғир вирусли инфекция ва тўпиғидан жароҳат олиб, мавсумга тўлиқ тайёргарлик кўра олмади.
Маълумот учун, Доку тикланиш жараёнини бошдан ўтказиши талаб қилинади. Белгияликнинг қайтиш муддати жароҳатнинг табиати ва унинг даволанишга бўлган муносабатига боғлиқ бўлади.

Доку пропустит несколько недель из-за травмы икроножной мышцы — Nieuwsblad
Вингер «Манчестер Сити» Жереми Доку получил очередное повреждение и теперь рискует пропустить несколько недель. Бельгиец травмировался в матче за Суперкубок Англии с «Арсеналом». Об этом сообщает Nieuwsblad.
По информации источника, 24-летний футболист точно не сыграет с «Борнмутом» в ближайшем туре. В «Сити» считают, что нынешняя травма может быть связана с проблемами, которые Доку испытывает после чемпионата мира. После турнира он перенёс тяжёлую вирусную инфекцию и травму голеностопа, из-за чего не смог полноценно подготовиться к сезону.
Доку предстоит пройти курс восстановления. Сроки возвращения бельгийца будут зависеть от характера повреждения и его реакции на лечение.