Ди Мария: «Ҳозир қийин давр, чунки менинг орзум фаолиятимни давом эттириш эди»
«Росарио Сентрал» футболчиси Анхел ди Мария яқин орада профессионал фаолиятини якунлаши мумкинлигини айтди. 37 ёшли аргентиналик вингер бу ҳақда жамоаси Либертадорес кубогидан чиқиб кетганидан сўнг маълум қилди.
«Росарио Сентрал» турнир 1/8 финалининг жавоб учрашувида «Коринтианс»га мағлуб бўлди. Биринчи ўйиндаги дурангдан сўнг аргентиналикларнинг кейинги босқичга чиқиш имконияти яхши эди. Айниқса, рақиб футболчиси четлатилганидан кейин имконият янада ошганди. Лекин «Росарио Сентрал» 80-дақиқада гол ўтказиб юборди ва мусобақадаги иштирокини якунлади.
Учрашувдан сўнг Ди Мария энди фаолиятини давом эттириш борасидаги режаларини қайта кўриб чиқиши мумкинлигини тан олди.
«Ҳозир қийин давр, чунки менинг орзум фаолиятимни давом эттириш эди. Бироқ бу футбол. Энди мен ўйлаб, кейин нима қилишни хоҳлаётганимни ҳал қилишим керак.
Бизда кўплаб имкониятлар бўлди, аммо бу биз ўтказишни хоҳлаган ўйин эмасди. Кўп қийинчиликларга дуч келдик ва ўз имкониятларимизни голга айлантира олмадик.
Баъзида ҳамма нарса хоҳлаганингиздек бўлмайди. Ҳозир биз билан ҳам худди шундай бўлди», — деди Анхел.
Маълумот ўрнида, 2024 йилда аргентиналик футболчи миллий жамоасидаги фаолиятини якунлаган. Аввалроқ «Росарио Сентрал» Аргентина чемпиони бўлгани маълум қилинганди.

Футболист «Росарио Сентрал» Анхель ди Мария заявил, что вскоре может завершить профессиональную карьеру. 37-летний аргентинский вингер сообщил об этом после того, как его команда вылетела из Кубка Либертадорес.
«Росарио Сентрал» уступил «Коринтианс» в ответном матче 1/8 финала турнира. После ничьей в первой игре у аргентинцев были хорошие шансы на выход в следующий этап. Особенно после того, как игрок соперника был удален с поля, их шансы возросли. Однако «Росарио Сентрал» пропустил гол на 80-й минуте и завершил участие в турнире.
После матча Ди Мария признал, что может пересмотреть свои планы относительно продолжения карьеры.
«Сейчас сложный период, потому что моя мечта была продолжать карьеру. Но это футбол. Теперь мне нужно подумать и решить, что я хочу делать дальше.
У нас было много возможностей, но это была не та игра, которую мы хотели провести. Мы столкнулись с множеством трудностей и не смогли реализовать свои шансы.
Иногда все идет не так, как вы хотите. Сейчас с нами произошло именно это», — сказал Анхель.
К сведению, в 2024 году аргентинский футболист завершил карьеру в национальной сборной. Ранее было сообщено, что «Росарио Сентрал» стал чемпионом Аргентины.