«Брентфорд» 19 ёшли ҳужумчининг трансфери учун 40 млн евро таклиф қилди
«Брентфорд» клуби «Кёлн» ҳужумчиси Саид Эл Мала учун расмий таклиф юборди. Бу ҳақда Bild нашри хабар берди.
Инглиз клуби 19 ёшли футболчининг трансферига 40 миллион миқдорида кафолатланган тўлов таклиф қилмоқда, шунингдек, қўшимча равишда 5 миллион бонуслар ҳам кўзда тутилган.
Бундан ташқари, «Кёлн» футболчининг келажакдаги сотувидан 15 фоиз улуш олади.
«Кёльн» спорт директори Томас Кесслер Эл Мала бўйича таклиф тушганини тасдиқлади. Унинг сўзларига кўра, таклиф этилаётган сумма клубни музокараларга очиқ ҳолатга келтирган.
Маълум қилинишича, «Брентфорд» жавоб бериш учун муайян муддат белгилаган: агар яқин кунларда келишувга эришилмаса, инглиз клуби бошқа вариантларни кўриб чиқишга ўтади.
Эл Мала 2025 йилда «Кёлн» томонидан учинчи дивизион вакили — «Виктория»дан 350 минг евро эвазига харид қилинган эди.
Ўтган мавсумда у Бундеслигада 34 ўйинда иштирок этиб, 13 та гол урди ва 4 та голли узатмани амалга оширди.

Клуб «Брентфорд» направил официальный запрос на приобретение нападающего «Кёльна» Саида Эл Мала, сообщает издание Bild.
Английский клуб предлагает гарантированный платёж в размере 40 миллионов евро за трансфер 19-летнего футболиста, а также предусмотрены дополнительные бонусы на сумму 5 миллионов.
Кроме того, «Кёльн» получит 15% от будущей перепродажи игрока.
Спортивный директор «Кёльна» Томас Кесслер подтвердил, что предложение по Эл Мала было получено. По его словам, предложенная сумма побудила клуб к началу переговоров.
Сообщается, что «Брентфорд» установил определённый срок для ответа: если соглашение не будет достигнуто в ближайшие дни, английский клуб приступит к рассмотрению других вариантов.
Эл Мала был приобретён «Кёльном» у команды третьего дивизиона — «Виктория» в 2025 году за 350 тысяч евро.
В прошлом сезоне он принял участие в 34 матчах Бундеслиги, забив 13 голов и сделав 4 результативные передачи.