Дортмунднинг «Боруссия» клуби ҳимоячиси 30 ёшли Никлас Зюле профессионал футболчилик фаолиятини якунлашини эълон қилди. Спортчининг сўзларига кўра, бундай қарор келишида 18 апрел куни «Ҳоффенҳайм»га қарши баҳсда (1:2) олган жароҳати муҳим рол ўйнаган. Зюле фаолияти давомида «Ҳоффенҳайм», «Бавария» ва «Боруссия» клублари шарафини ҳимоя қилган. Бу вақт оралиғида Никлас 5 карра Германия чемпиони ва 1 марта УЕФА Чемпионлар Лигаси бош совринига эга чиққан. Умумий ҳисобда у 14 та соврин эгасига айланган.
«Шу йил ёзда фаолиятимни якунлашимни маълум қилмоқчиман. Шифокоримиз кийиниш хонасида жароҳатимни текшираркан, физиотерапевтга қараб, бош чайқаб қўйди. Сўнг душ қабул қилгани кириб кетдим ва 10 дақиқача бир фикр билан йиғладим: «У [тиззанинг хочсимон боййлами] узилган». Кейинги кун МРТ қилдиргани бордим ва яхши янгилик эшитдим, ана ўшанда 1000%га тушундимки барча-барчаси тугаган эди. Мен яшаш, эркин бўлиш имкониятини кутиш, таътилга бориб, болаларим билан вақт ўтказишни кутиб яшашдан ва бунинг натижасида учинчи марта бундай жароҳат (тизза бўғимининг хочсимон бойлами узилиши) олишдан ёмонроқ вариантни тасаввур қила олмайман», — дея Зюле сўзларидан иқтибос келтирди «Боруссия» расмий сайти.
Маълумот учун германиялик ҳимоячи учун 31-жароҳати фаолиятидаги охиргиси бўлди ва бунгача у икки бор тизза бўғимининг хочсимон бойламини узиб олган эди.

Защитник дортмундской «Боруссии» 30-летний Никлас Зюле объявил о завершении своей профессиональной карьеры. По словам спортсмена, важную роль в этом решении сыграла травма, полученная 18 апреля в матче против «Хоффенхайма» (1:2). Зюле защищал цвета «Хоффенхайма», «Баварии» и «Боруссии» в течение своей карьеры. За этот период Никлас пять раз становился чемпионом Германии и один раз выиграл главный трофей УЕФА Лиги чемпионов. В общей сложности он завоевал 14 трофеев.
«Я хочу объявить, что завершу свою карьеру этим летом. Когда наш врач проверял мою травму в раздевалке, он посмотрел на физиотерапевта и покачал головой. Затем я пошел в душ и плакал около 10 минут с одной мыслью: "Она [крестовидная связка] порвана". На следующий день я пошел на МРТ и услышал хорошие новости, но тогда я на 1000% понял, что всё закончилось. Я не могу представить худший вариант, чем ожидание возможности жить, быть свободным, ездить в отпуск и проводить время с детьми, и как результат, в третий раз получить такую травму (разрыв крестообразной связки колена)", — приводит слова Зюле официальный сайт «Боруссии».
Для справки, 31-я травма немецкого защитника стала последней в его карьере, и до этого он дважды разрывал крестообразную связку коленного сустава.