«Реал» яримҳимоячиси Бернарду Силва «Ференцварош»га қарши кечган дебют ўйинидан кейин таассуротлари билан ўртоқлашди.
Маълумот учун, «қаймоқранглилар» 2:1 ҳисобида зафар қучишди.
«Реал» сафида илк ўйинимни ўтказганимдан хурсандман. Мавсумга тайёр бўлиш ва ритмни шакллантириш учун қаттиқ меҳнат қилишим керак. Ҳа, испан тилини яхши биламан, чунки «Сити»даги мураббийлар штаби билан шу тилда гаплашардим. Испан тилида жуда яхши гапирама? Раҳмат (кулади). Қаерда ўзимни қулайроқ ҳис қиламан? Жамоага керак бўлган жойда», — деди Силва ўйиндан кейин.
Эслатиб ўтамиз, «Реал» «Манчестер Сити»ни эркин агент сифатида тарк этган Силва билан шартнома имзолаганини 17 июн куни эълон қилди.

Бернарду Силва: «Очень рад сыграть первый матч за «Реал»
Полузащитник «Реала» Бернарду Силва поделился эмоциями от первого матча за команду. «Сливочные» обыграли «Ференцварош» (2:1) в товарищеской встрече.
«Я очень рад сыграть свой первый матч за «Реал». Мне нужно усердно работать, чтобы быть готовым и набрать ритм к сезону. Да, у меня хороший уровень испанского, потому что я говорил на нем с тренерским штабом в «Сити». «Мой испанский великолепен? Спасибо (смеется). Где я чувствую себя наиболее комфортно? Там, где я нужен команде», — сказал Силва после игры.
17 июня «Реал» объявил о подписании контракта с Силвой, который покинул «Манчестер Сити» на правах свободного агента.