Жеррард янги мавсумни Чемпионшипда бошлашга яқин
«Ливерпул» афсонаси Стивен Жеррард «Бёрнли» бош мураббийлигига номзодлардан бири сифатида кўриб чиқилмоқда. Бу ҳақда Burnley Express хабар берди.
Жамоа Премер-лигадан тушиб кетиши аниқ бўлганидан кейин ушбу масала кун тартибига чиққан.
45 ёшли мутахассис 2025 йил январ ойида «Ал Иттифоқ» клубини тарк этганидан бери танаффусда ва энди яна ишга қайтишни истамоқда. Хабарларга кўра, Жеррард жамоани бошқариш таклифини қабул қилишга тайёр.
«Бёрнли»да эса ҳозирча бу миш-мишларга изоҳ берилмаяпти ва амалдаги мураббий Скотт Паркернинг келажаги муҳокама қилинмоқда. Жамоа юқори дивизиондаги омадсиз мавсумдан сўнг ўтган ҳафта муддатидан олдин Чемпионшипга тушиб кетиши маълум бўлди.
Аввалроқ Жеррард «Рейнжерс» ва «Астон Вилла» клубларида ҳам бош мураббий бўлиб ишлаган.
«Бёрнли» мураббийлигига яна бир номзод Венсан Компанининг собиқ ёрдамчиси Крейг Беллами бўлиб турибди. У март ойидаги саралаш плей-оффида Уэлс миллий жамоасини жаҳон чемпионатига олиб чиқолмади.

Джеррард близок к началу нового сезона в Чемпионшипе
Легенда "Ливерпуля" Стивен Джеррард рассматривается в качестве одного из кандидатов на пост главного тренера "Бернли". Об этом сообщает Burnley Express.
Вопрос возник после того, как стало ясно, что команда вылетает из Премьер-лиги.
45-летний специалист находится в паузе с января 2025 года, когда он покинул клуб "Аль-Иттифак", и теперь хочет вернуться к работе. По сообщениям, Джеррард готов принять предложение возглавить команду.
В "Бернли" пока не комментируют эти слухи, а будущее действующего тренера Скотта Паркера обсуждается. На прошлой неделе команда досрочно вылетела в Чемпионшип после неудачного сезона в высшем дивизионе.
Ранее Джеррард работал главным тренером в клубах "Рейнджерс" и "Астон Вилла".
Ещё один кандидат на пост тренера "Бернли" — бывший ассистент Венсана Компани, Крейг Беллами. Он не смог вывести сборную Уэльса на чемпионат мира в мартовском отборочном плей-оффе.