Кабо-Верде дарвозабони аргентиналик афсона билан бўлган суҳбат тафсилотларини ошкор қилди.
Кабо-Верде миллий жамоаси дарвозабони Жозимар Возиня ЖЧ-2026 1/8 финалида Аргентинага қарши баҳсдан (2:3) кейин Лионел Месси билан бўлган суҳбат ҳақида гапириб берди.
«Ўйин тугагач, Мессининг олдига бордим. У мени қучоқлаб: «Сен ажойиб ўйнадинг. Сенинг халқинг сен билан фахрланиши керак», деди. Бу мен учун тасаввур қилиб бўлмайдиган лаҳза эди.
Лео Месси каби буюк футболчидан бундай сўзларни эшитиш мен учун жуда катта аҳамиятга эга. Мен унга миннатдорчилик билдириб: «Раҳмат, Лео. Сен энг зўрисан», дедим.
Кейин ундан футболкаларимизни алмаштиришимиз мумкинми, деб сўрадим. Лео интервюдан кейин туннелда менга футболкасини беришини айтди.
Бундай лаҳзалар қалбимда умрбод сақланиб қолади», — деди Возиня.
Эслатиб ўтамиз, Кабо-Верде миллий жамоаси Аргентина миллий жамоасига қарши баҳсда муносиб қаршилик кўрсатган бўлса-да, қўшимча бўлимларда 2:3 ҳисобида мағлуб бўлиб, ЖЧ-2026 билан хайрлашди.
Маълумот учун, 40 ёшдан ошган Возиня ушбу мундиалдаги ёрқин ўйинлари ва кўплаб сейвларидан сўнг турнирнинг энг эътиборга молик дарвозабонларидан бирига айланди.

Вратарь Кабо-Верде раскрыл детали разговора с аргентинской легендой.
Вратарь национальной команды Кабо-Верде Жозимар Возинья поделился подробностями разговора с Лионелем Месси после матча 1/8 финала ЧМ-2026 против Аргентины (2:3).
«После игры я подошел к Месси. Он обнял меня и сказал: «Ты отлично сыграл. Твой народ должен гордиться тобой». Это был невероятный момент для меня.
Слышать такие слова от великого футболиста, как Лео Месси, имеет для меня огромное значение. Я поблагодарил его: «Спасибо, Лео. Ты лучший», — сказал я.
Затем я спросил, можем ли мы обменяться футболками. Лео сказал, что после интервью в туннеле отдаст мне свою футболку.
Такие моменты останутся в моем сердце навсегда», — сказал Возинья.
Напомним, что национальная команда Кабо-Верде достойно сопротивлялась сборной Аргентины, но проиграла в дополнительное время со счетом 2:3, завершив свое участие в ЧМ-2026.
Стоит отметить, что 40-летний Возинья после яркой игры и множества сейвов на этом чемпионате мира стал одним из самых заметных вратарей турнира.