Италиянинг «Венеция» клуби Япония миллий жамоаси ҳимоячиси Такеҳиро Томиясуга уч йиллик шартнома таклиф қилди. Бу ҳақда инсайдер Николо Скира хабар берди.
Манбага кўра, А Серия вакили эркин агент мақомидаги 27 ёшли футболчини ўз сафига қўшиб олиш учун музокараларни давом эттирмоқда.
Клуб Томиясу билан 3 йиллик битим борасида келишувга эришишга ҳаракат қилмоқда ва ҳозирда футболчининг якуний қарорини кутмоқда.
Аввалроқ Томиясу «Венеция» раҳбарияти вакиллари билан учрашув ўтказгани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Футболчининг сўнгги жамоаси «Аякс» бўлди. У Амстердам клуби сафида барча турнирлар доирасида 9 та баҳсда майдонга тушиб, 1 та голли узатмани амалга оширган.

Итальянский клуб «Венеция» предложил трёхлетний контракт защитнику национальной сборной Японии Такэхиро Томиясу. Об этом сообщил инсайдер Николо Скира.
По данным источника, представитель Серии А продолжает переговоры, чтобы подписать 27-летнего футболиста, который является свободным агентом.
Клуб пытается достигнуть соглашения с Томиясу по трёхлетнему контракту и в настоящее время ожидает его окончательного решения.
Ранее сообщалось, что Томиясу провёл встречу с представителями руководства «Венеции».
Последней командой футболиста был «Аякс». В составе амстердамского клуба он провёл 9 матчей во всех турнирах и отдал 1 результативную передачу.