Бу баҳсда руминиялик Иштван Ковач махсус юбилей либосда ишлайди.
Япония ва Тунис миллий жамоалари ўртасидаги ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг иккинчи тур учрашуви жаҳон футболи тарихига киради.
21 июн куни Мексиканинг Монтеррей шаҳрида бўлиб ўтадиган учрашув жаҳон чемпионатлари тарихидаги 1000-ўйин бўлади. Бу баҳсда руминиялик Иштван Ковач махсус юбилей либосда ишлайди.
ФИФА шунингдек жаҳон чемпионатларининг юбилей ўйинлари рўйхатини ҳам эълон қилди. Улар орасидан 1954 йилги турнирда Австрия ва Уругвай ўртасидаги 100-ўйин, 1994 йилги мундиалда Греция ва Нигерия ўртасидаги 500-ўйин ўрин олган. 900-баҳс эса ЖЧ-2018 финали бўлиб, унда Франция Хорватияни 4:2 ҳисобида мағлуб этган.

Тунис – Япония матч станет 1000-й игрой в истории ЧМ
Встреча между национальными сборными Японии и Туниса во втором туре группового этапа ЧМ-2026 войдёт в историю мирового футбола.
Матч, который пройдёт 21 июня в мексиканском Монтеррее, станет 1000-й игрой в истории чемпионатов мира. В этом матче румынский арбитр Иштван Ковач будет работать в специальной юбилейной форме.
ФИФА также опубликовала список юбилейных игр чемпионатов мира. Среди них 100-я игра между Австрией и Уругваем на турнире 1954 года, 500-я игра между Грецией и Нигерией на мундиале 1994 года. 900-я игра состоялась в финале ЧМ-2018, где Франция победила Хорватию со счётом 4:2.