«ПСЖ» дарвозабони ўз жамоасининг Чемпионлар Лигасидаги ғалабали юриши ҳақида фикр билдирди.
«ПСЖ» дарвозабони Матвей Сафонов парижликларнинг УЕФА Чемпионлар Лигаси чоракфиналининг жавоб учрашувида «Ливерпул»ни 2:0 ҳисобида мағлуб этганидан кейин ўз жамоасининг ғалабали юриши ҳақида фикр билдирди.
«Менимча, ҳаммада шундай фикр бор ва бу жуда муҳим, барча ҳар куни яхшироқ бўлиши керак, ва фақат шундагина биз нимадирга эришишимиз мумкин. Бу деярли биринчи навбатда психологик жиҳат ва энди менимча, жамоамдаги кўпчилик ўйинчилар жуда кучли менталитетга эгалигини айтсак бўлади. Ўтган йили барча чемпион бўлиш нима эканлигини тушунди, ва ҳамма буни яна такрорлашни истайди», — деди Сафонов beIN Sports эфирида.
Икки учрашув натижасига кўра ПСЖ инглиз клубини 4:0 ҳисобида мағлуб этиб, Чемпионлар Лигаси яримфиналига чиқди, у ерда «Реал» Мадрид — «Бавария» жуфти ғолиби билан учрашади.

Сафонов раскрыл рецепт успеха «ПСЖ» в Лиге чемпионов
Вратарь «ПСЖ» Матвей Сафонов высказался о победном пути своей команды в Лиге чемпионов после победы парижан в ответном четвертьфинальном матче 1/4 финала Лиги чемпионов УЕФА с «Ливерпулем» (2:0).
«Я думаю, у всех есть такая идея, и это очень важно, всем нужно становиться лучше каждый день, и только так мы сможем чего-то добиться. Это почти в первую очередь психологический аспект, и теперь я думаю, что мы можем сказать, что большинство моих игроков в моей команде обладают очень сильным менталитетом. После прошлого года все поняли, что значит быть чемпионом, и все хотят повторить это снова», — сказал Сафонов в эфире beIN Sports.
По сумме двух встреч «ПСЖ» обыграл английский клуб со счётом 4:0 и вышел в полуфинал Лиги чемпионов, где встретится с победителем пары «Реал» Мадрид — «Бавария».