«Ан Наср» клуби ва Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси Криштиану Роналду 2026 йилги Жаҳон чемпионати иштирокчилари орасидаги энг кўп маош олувчи футболчилар рейтингида биринчи ўринни эгаллади. Бу ҳақда Sportico нашри хабар берди.
Маълумотларга кўра, Роналду сўнгги 12 ой давомида солиқлар ва агентлик комиссияларини ҳисобга олмаган ҳолда 295 миллион доллар даромад олган.
Бундан 230 миллион доллари «Ан Наср» билан тузилган шартнома ҳисобига тўғри келса, яна 65 миллион доллари реклама ва ҳомийлик келишувларидан келиб тушган.
Рейтингда иккинчи ўринни «Интер Майами» ҳамда Аргентина миллий жамоаси сардори Лионел Месси эгаллади. У жами 140 миллион доллар даромад топган бўлиб, бу маблағнинг 70 миллион доллари майдондаги фаолиятидан, қолган 70 миллион доллари эса тижорий лойиҳалар ва реклама шартномаларидан тушган.
Кучли учликни «Реал» ҳужумчиси Килиан Мбаппе якунлаб берди. Франциялик форвард 100 миллион доллар даромад қилган бўлиб, шундан 70 миллион доллари маош ва мукофот пуллари, 30 миллион доллари эса реклама шартномалари ҳисобига тўғри келади.

Нападающий клуба «Ан Наср» и сборной Португалии Криштиану Роналду занял первое место в рейтинге самых высокооплачиваемых футболистов среди участников чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщило издание Sportico.
По данным, за последние 12 месяцев Роналду заработал 295 миллионов долларов без учета налогов и агентских комиссий.
Из этой суммы 230 миллионов пришлись на контракт с «Ан Наср», а еще 65 миллионов долларов поступили от рекламы и спонсорских соглашений.
Второе место в рейтинге занял капитан «Интер Майами» и сборной Аргентины Лионель Месси. Он заработал в общей сложности 140 миллионов долларов, из которых 70 миллионов - на поле, а другие 70 миллионов поступили из коммерческих проектов и рекламных контрактов.
Тройку лидеров замкнул нападающий «Реала» Килиан Мбаппе. Французский форвард заработал 100 миллионов долларов, из которых 70 миллионов пришлись на зарплату и призовые выплаты, а 30 миллионов долларов - на рекламные контракты.