«Реал» футболчилари жамоа бош мураббийи лавозимига Юрген Клоппни тайинлашни қўллаб-қувватлашмоқда.
Манбанинг маълумотига кўра, жамоа ичида немис мутахассиси номзодига «Бенфика» мураббийи Жозе Моуриниодан яхшироқ вариант сифатида қаралмоқда.
Футболчилар португалиялик мураббийнинг клубга қайтишидан хавотирда. Моуринио номзодига қарши асосий далил унинг авторитар бошқарув услуби бўлиб, бу жамоадагиларнинг фикрича, кийим алмаштириш хонасидаги муҳитни издан чиқариши мумкин.
Ўз навбатида, Клоппнинг иш услуби ўйинчилар томонидан конструктив ва профессионал муносабатни рағбатлантирувчи деб баҳоланмоқда. «Реал» президенти Флорентино Перес икки номзодни ҳам кўриб чиқмоқда, деб хабар қилинмоқда.

Ожидается, что летом мадридский клуб возглавит новый специалист.
По информации источника, внутри коллектива сформировалось предпочтение в пользу немецкого специалиста, а не наставника «Бенфики» Жозе Моуриньо.
Игроки выражают обеспокоенность возможным возвращением португальского тренера. Основным аргументом против кандидатуры Моуриньо является его авторитарный стиль управления, который, по мнению команды, может привести к дестабилизации атмосферы в раздевалке.
В противовес этому, методы работы Клоппа расцениваются игроками как более конструктивные и вызывающие профессиональное расположение. Сообщается, что президент «Реала» Флорентино Перес рассматривает обе кандидатуры.