«Ливерпул» клуби ва Белгия миллий жамоаси собиқ посбони кейинги манзилини ҳам айтди.
«Белгия чемпионатининг плей-офф ўйинлари футболчилик фаолиятимдаги сўнгги 10 та баҳс бўлади. 1 сентябрдан бошлаб Белгия футбол федерациясининг спорт бўлимида раҳбарлик лавозимида янги вазифани бажаришга киришаман. Қайси лавозимни эгаллашимни кейинроқ аниқ айтаман.
Бу — пухта ўйланган қарор, у вақт талаб қилди. Буни жуда узоқ вақт яширишимга тўғри келди. Ҳатто бу ҳақда ўғлимга ҳам кеча айтдим. Мунтазам лиганинг сўнгги ўйинидан кейин бошқарув раиси, раҳбарият ва мураббийни хабардор қилдим. Кеча жамоадошларимга ҳам айтдим.
Плей-офф давомида турли миш-мишлар бўлмаслиги учун очиқ гапириш муҳим деб ҳисобладим. Шунинг учун ҳозирча ҳиссиётга берилган миннатдорчилик сўзларини айтмоқчи эмасман, чунки иш ҳали тугамади. Мен яна чемпион бўлишни ва «Брюгге» билан иккинчи юлдузни қўлга киритишни истайман.
Энди плей-оффдаги ўйинларим диққат билан кузатилади. Бу — футболнинг бир қисми. Лекин мен ҳар куни, охирги дақиқагача қатъият билан ҳаракат қиламан», — деди Миниоле ўзининг ижтимоий тармоқлардаги саҳифаларида.
Дарвозабон профессионал фаолиятини «Сент-Труйден» клубида бошлаган, у ердан 2010 йилда «Сандерленд»га ўтган. 2013-2019 йиллар оралиғида «Ливерпул» сафида ўйнаб, 2018/19 йилги мавсумда Чемпионлар Лигасида ғолиб чиққан.
«Брюгге» таркибида Миниоле 4 марта Белгия чемпиони бўлган, бир марта мамлакат кубогини ютган ва икки бор суперкубок соҳиби бўлган.
Дарвозабон Белгия миллий жамоаси сафида 35 та ўйин ўтказган ва 2018 йилги Жаҳон чемпионатида бронза медалини қўлга киритган.

Экс-голкипер «Ливерпуля» и сборной Бельгии также рассказал о следующем шаге в карьере.
«Плей-офф матч чемпионата Бельгии станет последними десятью играми в моей футбольной карьере. С 1 сентября я начну исполнять новые обязанности на руководящей должности в спортивном отделе Федерации футбола Бельгии. Позже я точно объявлю, какую именно должность займу.
Это — тщательно продуманное решение, которое потребовало времени. Я должен был держать это в секрете долгое время. Даже своему сыну я рассказал об этом только вчера. После последнего матча регулярной лиги я уведомил председателя управления, руководство и тренера. Вчера я также сообщил об этом своим одноклубникам.
Я считал важным открыто говорить, чтобы избежать различных слухов во время плей-офф. Поэтому я пока не закончил выражать свою благодарность, потому что работа еще не завершена. Я хочу снова стать чемпионом и завоевать вторую звезду с «Брюгге».
Теперь мои игры в плей-офф будут под пристальным вниманием. Это — часть футбола. Но я буду двигаться с настойчивостью каждый день, до последней минуты», — написал Миниоле на своих страницах в социальных сетях.
Голкипер начал свою профессиональную карьеру в клубе «Сент-Трюйден», откуда в 2010 году перешел в «Сандерленд». С 2013 по 2019 годы он играл за «Ливерпуль» и выиграл Лигу чемпионов в сезоне 2018/19.
В составе «Брюгге» Миниоле четыре раза становился чемпионом Бельгии, один раз выигрывал Кубок страны и дважды завоёвывал Суперкубок.
В составе сборной Бельгии голкипер провел 35 матчей и завоевал бронзовую медаль на чемпионате мира 2018 года.