Мареска «Тоттенҳэм» эмас, «Манчестер Сити» учун асосий номзод – Романо
Фабрицио Романо «Челси» собиқ бош мураббийи Энцо Маресканинг ёзда «Тоттенҳем»ни бошқариши мумкинлиги ҳақидаги хабарларга муносабат билдирди.
«Кўпчилик «Тоттенҳэм»даги вазият ва Энцо Мареска номзоди ҳақида сўрамоқда. Англияда у ёзда «Тоттенҳэм» бош мураббийига айланиши мумкинлиги ҳақида кўп ёзиляпти. Бироқ менга айтишларича, Мареска «Манчестер Сити» бош мураббийлиги учун асосий номзод бўлиб қолмоқда.
Тушунишимча, агар Пеп Гвардиола мавсум якунида клубни тарк этса, Мареска «Сити»нинг қисқа рўйхатида биринчи ўринда турибди. Пепнинг амалдаги шартномаси 2027 йилгача мўлжалланган. Ҳозирча «Тоттенҳэм» билан музокаралар ҳақида менда ҳеч қандай маълумот йўқ», — деди Романо ўзининг YouTube каналида.
Аввалроқ лондонликлар мавсум якунига қадар жамоани Игор Тудор бошқариши мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалганди.

Мареска – главный кандидат не для «Тоттенхэма», а для «Манчестер Сити» – Романо
Фабрицио Романо прокомментировал сообщения о том, что бывший главный тренер «Челси» Энсо Мареска может возглавить «Тоттенхэм» летом.
«Многие спрашивают о ситуации в «Тоттенхэме» и кандидатуре Энсо Марески. В Англии много пишут о том, что он может стать главным тренером «Тоттенхэма» летом. Однако, мне говорят, что Мареска остается главным кандидатом на пост главного тренера «Манчестер Сити».
Насколько я понимаю, если Пеп Гвардиола покинет клуб в конце сезона, Мареска будет на первом месте в коротком списке «Сити». Действующий контракт Пепа рассчитан до 2027 года. Пока у меня нет никакой информации о переговорах с «Тоттенхэмом», — сказал Романо на своём YouTube канале.