«Кoмo» спорт директори Карлос Алберто Луди яримҳимоячи Николас Пасни жамоада сақлаб қолмоқчилигини маълум қилди.
«Биз Никo Пасни яна бир мавсумга олиб қолмоқчимиз. Тез орада бу ҳақда «Реал» билан гаплашамиз», - деди Луди Corriere dello Sport нашрига берган интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, «Реал» Николас Паснинг ҳуқуқларини қайтариб сотиб олиш ниятида. Чунки клублар ўртасидаги келишувда шундай банд мавжуд.
Аргентиналик футболчи 2024 йилда «Реал»дан «Кoмo»га олти миллион еврo эвазига ўтган. Унинг шартномаси 2028 йилнинг 30 июнига қадар мўлжалланган.
Бу мавсумда яримҳимоячи Италия клуби сафида барча турнирларда 39 та ўйин ўтказиб, 13 та гол урди ва саккизта голли узатмани амалга оширди.

Спортивный директор «Комо» Карлос Альберто Луди сообщил, что хочет сохранить полузащитника Николаса Пасни в команде.
«Мы хотим оставить Нико Пасни еще на один сезон. Скоро об этом поговорим с «Реалом», - сказал Луди в интервью изданию Corriere dello Sport.
Напомним, «Реал» намерен вернуть права на Николаса Пасни, так как в соглашении между клубами существует соответствующая опция.
Аргентинский футболист в 2024 году перешёл из «Реала» в «Комо» за шесть миллионов евро. Его контракт рассчитан до 30 июня 2028 года.
В этом сезоне полузащитник провёл 39 матчей за итальянский клуб во всех турнирах, забил 13 голов и сделал восемь результативных передач.