«Кристал Пэлас» бош мураббийи жамоасининг Конференциялар Лигасидаги чемпионлиги ҳақида гапирди.
«Кристал Пэлас» бош мураббийи Оливер Гласнер жамоасининг Конференциялар Лигасидаги чемпионлиги ҳақида фикр билдирди. «Бургутлар» финалда «Райо Валекано»ни 1:0 ҳисобида мағлуб этди.
«Ўйин биз кутгандек кечди, аммо менимча, танаффусдан кейинги 15 дақиқада ажойиб ўйин намойиш этдик. Учрашув охирида эса жуда яхши ҳимояландик. Бу фантастик кечада футболчи ва мухлисларимиз ғалабага муносиб эди.
Мен ўзимни шу жамоанинг бир қисми деб биламан. Мураббий сифатида биргина ўзинг ҳеч нарсага эриша олмайсан. Сенга кучли штаб ва энг муҳими, ажойиб футболчилар керак.
Бизнинг жамоа айнан шундай. Улар доимо бирдам бўлиб, қаттиқ меҳнат қилишади. Илк кунданоқ футболчиларга шунчаки меҳнат қилсанг, барчасига эришиш мумкин эканини уқтирдик.
Душанба куни Лондонда 34 даража иссиқ эди, мен тахминан соат 17:00 да кетдим, Матета ва Митчелл эса ўша пайтда ҳам машғулотда эди. Бу футболчиларнинг финалга бўлган муносабатини кўрсатади.
Улар жуда кўп меҳнат қилади ва шу сабабли биз яна бир совринни қўлга кирита олдик», — деди Гласнер TNT Sports’га берган интервюсида.

Главный тренер «Кристал Пэлас» Оливер Гласнер выразил мнение о чемпионстве команды в Лиге Конференций. «Орлы» в финале одолели «Райо Вальекано» со счётом 1:0.
«Игра прошла так, как мы ожидали, но, по-моему, в первые 15 минут после перерыва мы продемонстрировали великолепную игру. В конце матча мы очень хорошо оборонялись. В эту фантастическую ночь наши игроки и болельщики заслуживали победы.
Я считаю себя частью этой команды. В качестве тренера один ты ничего не добьешься. Нужен мощный штаб и, самое главное, замечательные футболисты.
Наша команда именно такая. Они всегда сплочённые и упорно трудятся. С первого дня мы объяснили игрокам, что если просто усердно работать, можно достичь всего.
В понедельник в Лондоне было 34 градуса жары, я ушёл примерно в 17:00, а Матета и Митчелл всё ещё тренировались в это время. Это показывает их отношение к финалу.
Они работают очень много, и именно поэтому мы смогли завоевать ещё один трофей», — сказал Гласнер в интервью TNT Sports.