Яримҳимоячининг Турин клубига трансфери амалга ошмай қолиши мумкин.
Аввалроқ, туринликлар Кот-д’Ивуар миллий жамоаси 29 ёшли хавбекига йилига 3,5 млн евро таклиф қилгани ва бу суммани ошира олмаслиги айтилганди. «Рома» ҳам футболчи хизматларига қизиқиш билдирмоқда.
Жанлука Ди Марцио хабарларига кўра, Кессиэ «Ювентус»га шартнома шартлари борасида келиша олмагани туфайли клуб билан шартнома имзоламаслигини маълум қилган.
Фабрицио Романо Sky таяниб хабар беришича, музокараларда муаммо битимнинг учинчи йили бўлган – қандай ҳолатда шартнома учинчи йилга узайтирилиши, ана шу йилда футболчининг маоши қанча бўлиши борасида аниқ келишув бўлмаган.
Маълумот учун, ўтган мавсумда Франк «Ал Аҳли» сафида Саудия Арабистони чемпионати дорасидаги 26 ўйинда 5 та гол урди ва 3 та ассист етказиб берди. ЖЧ-2026да яримҳимоячи 4 та ўйинда майдонга тушиб, 1 та гол урди.

Переход полузащитника в туринский клуб может сорваться.
Ранее сообщалось, что туринский клуб предложил 29-летнему хавбеку сборной Кот-д’Ивуара 3,5 млн евро в год и не готов повышать сумму. «Рома» тоже претендует на игрока.
По данным Джанлуки Ди Марцио, Кессиэ сообщил «Ювентусу, что не подпишет контракт с клубом, так как сторонам не удалось договориться об условиях сделки.
Фабрицио Романо со ссылкой на Sky утверждает, что проблемой в обсуждении стал третий год контракта ивуарийца – не было согласия относительно того, при каких условиях он будет активирован, какая зарплата будет у футболиста в третьем сезоне в «Юве».
В прошлом сезоне Франк забил 5 голов и сделал 3 ассиста в 26 матчах за «Аль-Ахли» в чемпионате Саудовской Аравии. На ЧМ-2026 он провел 4 игры и забил 1 гол.