«Интер» яримҳимоячиси Кристиан Аслани фаолиятини Яқин Шарқда давом эттириши мумкин.
Инсайдер Фабрицио Романонинг хабар беришича, албаниялик 24 ёшли футболчи БААнинг «Ал Жазира» жамоаси билан музокара ўтказмоқда.
Қайд этилишича, клуб Асланини ижарага олишни таклиф қилган. Ижара пули 2 миллион еврони ташкил қилиши, шартномага эса 6,5 миллион евролик сотиб олиш банди киритилиши кутилмоқда. Айрим шартлар бажарилган тақдирда ушбу банд мажбурий бўлади.
Футболчи БАА клубига ўтишга рози экани хабар қилинган, айни пайтда томонлар футболчининг шахсий шартномаси бўйича келишувга эришиш устида ишламоқда.
Ўтган мавсумда Аслани аввал «Торино», кейин эса «Бешиктош»да ижара асосида ўтказди. «Бешиктош» сафида у 33 та учрашувда 2 та гол ва 2 та голли узатма қайд этди.

Полузащитник «Интера» Кристиан Аслани может продолжить свою карьеру на Ближнем Востоке.
Как сообщает инсайдер Фабрицио Романо, 24-летний албанский футболист ведет переговоры с клубом ОАЭ «Аль-Джазира».
Отмечается, что клуб предложил аренду для Аслани. Ожидается, что аренда будет стоить 2 миллиона евро, а в контракт будет включена опция выкупа за 6,5 миллиона евро. В случае выполнения определенных условий эта опция станет обязательной.
Сообщается, что футболист согласен на переход в клуб ОАЭ, и в настоящее время стороны работают над соглашением по личному контракту игрока.
В прошлом сезоне Аслани провел на правах аренды в «Торино», а затем в «Бешикташе». В составе «Бешикташа» он принял участие в 33 матчах, отметившись 2 голами и 2 голевыми передачами.