АПЛнинг 3 клуби Япония миллий жамоаси дарвозабонига қизиқиш билдирмоқда
Япония миллий жамоаси дарвозабони Зион Сузуки Англияга кўчиб ўтиши мумкин. Италиянинг «Парма» клуби дарвозабони 2026 йилги Жаҳон чемпионатидаги ўйинларидан сўнг Премер-лиганинг уч жамоаси эътиборини тортди.
Манба маълумотига кўра, 23 ёшли футболчига Бирмингҳемнинг «Астон Вилла», «Манчестер Юнайтед» ва «Лидс» клублари қизиқиш билдирмоқда.
Маълумот учун, Сузуки 2024 йилдан бери Италияда ўйнамоқда. Унинг «Парма» билан шартномаси 2029 йил ёзида тугайди.
Ўтган мавсумда японлик футболчи А Сериясининг 20 та ўйинида майдонга тушиб, 5 бор дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолди.

Голкипер сборной Японии Дзион Судзуки может перебраться в Англию. На вратаря итальянской «Пармы» после выступления на чемпионате мира 2026 года претендуют три команды из Премьер-лиги. Об этом сообщает Mundo Deportivo.
По данным источника, 23-летний футболист находится в поле зрения бирмингемской «Астон Виллы», «Манчестер Юнайтед» и «Лидса».
Судзуки играет в Италии с 2024 года. В минувшем сезоне японец провёл 20 матчей в рамках Серии А, в пяти из которых оставил свои ворота в неприкосновенности. Специалисты портала Transfermarkt оценивают голкипера в 20 миллионов евро. Его контракт с «Пармой» истекает летом 2029 года.