Ҳимоячи ўзи ўйнаган клубга раҳбарлик қилади.
«Антверпен», «Атлетико» ва «Тоттенҳэм»нинг собиқ ҳимоячиси Тоби Алдервейрелд Белгия клубининг назорат пакетини сотиб оладиган инвесторлар консорциуми таркибига қўшилди.
«Андерлехт»нинг собиқ президенти Вутер Ванденҳауте бошчилигидаги инвесторлар гуруҳи «Антверпен»нинг амалдаги эгаси Пол Гейссенс билан принципиал келишувга эришди. Битим яқин кунларда расмийлаштириш режалаштирилмоқда.
HLN маълумотларига кўра, келишув амалга ошишига Белгия бош вазири Барт де Вевер ҳам ҳисса қўшган. У суғурта компанияси Ethias билан бўлиб ўтган музокараларда иштирок этган. Клуб бош директори Свен Жак ўз лавозимида қолади ва шунингдек, «Антверпен» акциядорига айланади.
Ўтган мавсумда «Антверпен» Белгия чемпионатида 7-ўринни эгаллади ва плей-оффда ўйнайдиган чемпионлик гуруҳига йўл ололмади. Еврокубокларга чиқиш учун ўтказилган плей-оффда жамоа олти клуб орасида бешинчи бўлди ва халқаро турнирларга йўлланмадан маҳрум қолди.

Алдервейрелд стал одним из владельцев «Антверпена»
Бывший защитник «Антверпена», «Атлетико» и «Тоттенхэма» Тоби Алдервейрелд присоединился к консорциуму инвесторов, который приобретает контрольный пакет акций бельгийского клуба.
Группа инвесторов под руководством бывшего президента «Андерлехта» Вутера Ванденхауте достигла принципиального соглашения с действующим владельцем «Антверпена» Полом Гейсенсом. Оформление сделки планируется в ближайшие дни.
По данным HLN, премьер-министр Бельгии Барт де Вевер также способствовал реализации сделки. Он участвовал в переговорах со страховой компанией Ethias. Генеральный директор клуба Свен Жак останется на своей должности, а также станет акционером «Антверпена».
В прошлом сезоне «Антверпен» занял 7-е место в чемпионате Бельгии и не сумел попасть в чемпионскую группу, играющую в плей-офф. В плей-офф за выход в еврокубки команда заняла пятое место среди шести клубов и осталась без путевок на международные турниры.