Неймар «Цинциннати» клубидан норози бўлди
Бразилия миллий жамоаси ҳужумчиси Неймар MLS вакили «Цинциннати» клубининг уни трансфер қилиш борасидаги ишларидан норози бўлиб қолган. Бу ҳақда Globo нашри хабар берди.
Манбага кўра, Америка клуби 34 ёшли футболчи вакиллари билан дастлабки музокараларни бошлаган бўлса-да, жараён кутилганидек тез кечмаяпти.
Шу сабабли Неймар трансфер масаласидаги ишлар суст бориши туфайли ҳафсаласи пир бўлган.
Маълум бўлишича, Неймар фаолиятини якунлашни режалаштирмаяпти. У янада юқори савияда ўйнаш ва жаҳон чемпионатидан сўнг ўзи учун энг мақбул вариантлардан бирини танлашни истамоқда.
Қайд этилишича, «Цинциннати» ва Неймар ўртасида якуний келишувга эришилмаган. Футболчининг «Сантос» билан амалдаги шартномаси 2026 йилнинг охирига қадар амал қилади.

Неймар недоволен клубом «Цинциннати»
Нападающий сборной Бразилии Неймар выразил недовольство работой клуба MLS «Цинциннати» по его трансферу. Об этом сообщил Globo.
Согласно источнику, американский клуб начал предварительные переговоры с представителями 34-летнего футболиста, однако процесс не идет так быстро, как ожидалось.
Из-за медленного хода трансферных дел у Неймара опустились руки.
Известно, что Неймар не планирует завершать карьеру. Он хочет продолжать играть на высоком уровне и после чемпионата мира выбрать наиболее подходящий вариант для себя.
Отмечается, что соглашение между «Цинциннати» и Неймаром не достигнуто. Контракт футболиста с «Сантосом» действует до конца 2026 года.