Бекобод клуби бош мураббийи Ғузордаги баҳсдан сўнг ўз фикрларини билдирди.
Пролига 9-турида «Металлург» сафарда «Шўртан» жамоаси билан рўбарў келди. Ўйиндан кейин бекободликлар бош мураббийи Илҳом Мўминжонов матбуот анжуманида иштирок этди.
«Муросасиз курашларга бой учрашув бўлди. Голгача ўйин бўлди, хавфли вазиятлар унчалик кўп бўлмади. Ҳа, стандартлар бўлди, лекин буни хавфли вазият деб ҳисобламайман. «Шўртан»ни ғалаба билан табриклайман.
Энди кейинги учрашув ҳақида ўйлашимиз лозим, чунки «Орол» билан «Шўртан» илгарилаб кетяпти. Биринчи давра тугашига битта тур бор, шу ўйинни яхши ўтказиб олишга ҳаракат қиламиз.
Айтганимдек, ўйин голгача бўладиган бахслардан бўлди. Гол уриб олгач, «Шўртан» ҳимояни айниқса мустаҳкам ушлади, бизда эса заҳирадан тушганлар ўзларини кўрсата олишмади.
«Шўртан»нинг заиф нуқталари? «Шўртан» — яхши жамоа. Заиф нуқтаси бўлганида, бизни юта олмасди. Ўйин давомида нисбатан ҳужум чизиғимиздан кўнглим тўлмади.
Пролигада чемпионликка «Орол», «Металлург» ва «Шўртан» жамоалари курашади. Шу учта жамоадан бошқа чинакам даъвогарни кўрмаяпман. Биз учун ҳар бир ўйин қийин ўтяпти. Ҳар бир рақиб биз билан ўйинда майдонга бошқача мотивация билан тушяпти. Ҳали биринчи давра ҳам тугагани йўқ, энг қизиғи ҳали олдинда деб ўйлайман. Ким чемпион бўлишини вақт кўрсатади. Бизга эса яна яримҳимоячи ва ҳужумчи керак», — дея Мўминжоновнинг сўзларидан келтиради «Металлург» матбуот хизмати.

Ильхом Муминжонов: «За чемпионство будут бороться "Орол", "Металлург" и "Шуртан"»
В девятом туре Про-лиги «Металлург» сыграл на выезде против команды «Шуртан». После матча главный тренер команды из Бекабада Ильхом Муминжонов участвовал в пресс-конференции.
«Это была встреча, полная бескомпромиссной борьбы. Игра шла до гола, опасных моментов было не так много. Да, были стандарты, но я не считаю их опасными моментами. Поздравляю «Шуртан» с победой.
Теперь нам нужно думать о следующем матче, поскольку «Орол» и «Шуртан» продвигаются вперед. До конца первого круга остался один тур, и мы постараемся провести эту игру хорошо.
Как я уже сказал, игра состояла из моментов до гола. После того как «Шуртан» забил, они особенно плотно держались в защите, а у нас выходящие на замену не смогли себя проявить.
Слабые места «Шуртана»? «Шуртан» — хорошая команда. Если бы у них были слабые места, они не смогли бы нас обыграть. В ходе игры я был не совсем доволен нашей атакующей линией.
В Про-лиге за чемпионство будут бороться команды «Орол», «Металлург» и «Шуртан». Кроме этих трех команд, я не вижу настоящих претендентов. Для нас каждый матч проходит тяжело. Каждый соперник выходит на игру с нами с особой мотивацией. Первый круг еще не завершился, впереди еще много интересного. Кто станет чемпионом, покажет время. А нам нужны еще полузащитник и нападающий», — приводит слова Муминжонова пресс-служба «Металлурга».