Дана Уайт Махачевнинг Оқ уйдаги турнирда жанг қилмаслиги сабабини айтди
UFC президенти Дана Уайт Оқ уйда бўлиб ўтадиган турнир жанглари ҳақида фикр билдирди ва нима учун ярим ўрта вазннинг (77 кг гача) амалдаги чемпиони Ислои Махачев рўйхатда йўқлигининг сабабини тушунтирди.
«Унинг қўли билан боғлиқ муаммоси бор. Буни биламан. Қўл жароҳати қанчалик жиддий эканини, у қачонгача жанг қила олмаслигини аниқ билмайман, лекин у жароҳат олган», — дея Уайтнинг сўзларини келтиради MMA Fighting.
Ислам Махачев ўзининг сўнгги жангини 2025 йил ноябр ойида ўтказган ва ўшанда австралиялик Жек Делла Маддаленани ҳакамларнинг якдил қарори билан мағлуб этиб, ярим ўрта вазн тоифасида чемпионлик камарини қўлга киритган.

Дана Уайт объяснил, почему Махачев не будет драться на турнире в Белом доме
Президент UFC Дана Уайт высказался о боях на турнире в Белом доме и объяснил, почему действующий чемпион в полусреднем весе (до 77 кг) Ислам Махачев отсутствует в списке.
«У него проблема с рукой. Я об этом знаю. Насколько серьезна травма руки и как долго он не сможет драться, точно не знаю, но он получил травму», — приводит слова Уайта MMA Fighting.
Ислам Махачев провел свой последний бой в ноябре 2025 года, тогда он победил австралийца Джека Делла Маддалену единогласным решением судей и завоевал чемпионский пояс в полусреднем весе подробности здесь.