Ўзбекистон миллий жамоаси жаҳон чемпионатидаги иштирокини якунлаб, юртимизга қайтиб келди. Кутиш олиш маросимида миллий жамоа аъзоси Беҳруз Каримов ОАВ ходимлари билан суҳбатлашди.
«Жаҳон чемпионати биз учун муҳим турнир бўлди. Ўз даражамизни билиб олдик. Бундан кейинги турнирларда янада яхшироқ қатнашиб, муносиб ўринларни олишга ҳаракат қиламиз. Бизга АҚШ ишонган мухлислари ва президентимизга раҳмат айтамиз.
Ҳозирча топ-5 чемпионатлари ва бошқа лигалардан қизиқиш бор. Биз уларни ўрганиб чиқиб, бир қарорга келамиз. Орзуим – «Реал»да тўп тепиш. Бироқ унга ҳозир тўғридан тўғри бориб бўлмайди. Бошқа лигадаларда ўйнаб, бунга эришмоқчиман», — деди Каримов.

Бехруз Каримов: «Есть предложения из топ-5 чемпионатов. Мы изучим их и примем решение»
Национальная сборная Узбекистана завершила своё участие в чемпионате мира и вернулась на родину. На встрече сборной игрок команды Бехруз Каримов побеседовал с представителями СМИ.
«Чемпионат мира стал для нас важным турниром. Мы осознали свой уровень. В следующих турнирах постараемся выступить ещё лучше и занять достойные места. Благодарим болельщиков, которые верили в нас, и нашего президента.
На данный момент есть интерес из топ-5 чемпионатов и других лиг. Мы изучим их и примем решение. Моя мечта — играть за "Реал". Но пока прямо туда попасть невозможно. Хочу поиграть в других лигах и достичь этой цели», — сказал Каримов.