Виейра: «Менимча, «Сити» АПЛни ютади. «Арсенал»нинг психологик кучига шубҳам бор»
«Арсенал» ва «Манчестер Сити» клублари собиқ яримҳимоячиси Патрик Виейра АПЛ 33-туридан ўрин олган марказий баҳсдан сўнг Лондон клубининг чемпион бўлишига ишонмаяпти.
Ўзаро тўқнашувдаги ғалабадан сўнг Манчестер клуби турнир жадвалида 2-ўринни эгаллаб турибди ва бир ўйини кам бўлган ҳолда пешқадам «тўпчилар»дан 3 очкога орқада.
«Арсенал» яхши ўйин кўрсатди. Аммо оддий яхши жамоалар билан буюк жамоалар ўртасидаги фарқ шундаки, баъзилари ғалаба қозонишга ўрганмаган, бошқалари эса доим шу даражада рақобат қилади. Бу фарқни майдонда ҳам сезиш мумкин эди ва бугун топ-ўйинчилар ҳал қилувчи таъсир кўрсатди.
«Ман Сити» формага киряпти. «Арсенал» бу ҳолатдан қандай чиқиб кетишини кўриш қизиқ бўлади, чунки бу — улар учун жуда катта тушкунлик. Энди улар янада каттароқ босимни ҳис қилади. Мен доим жамоанинг психологик кучини савол остига қўйганман ва бугунги натижадан кейин шубҳам янада ортди. Менимча, «Ман Сити» ўз мақсадига эришади», – деди Виейра Sky Sports эфирида.

Виейра: "Мне кажется, "Сити" выиграет АПЛ. У меня есть сомнения в психологической устойчивости "Арсенала""
20 апреля, 09:50
Бывший полузащитник, игравший за оба клуба, высказался о гонке за чемпионством в Премьер-лиге.
Бывший полузащитник "Арсенала" и "Манчестер Сити" Патрик Виейра после центрального матча 33-го тура АПЛ не верит в то, что лондонский клуб станет чемпионом.
После победы в очной встрече, манчестерский клуб занимает 2-е место в турнирной таблице и отстает на 3 очка от лидирующих "канониров", имея игру в запасе.
"Арсенал" показал хорошую игру. Но разница между просто хорошими командами и великими заключается в том, что одни не привыкли побеждать, а другие всегда борются на этом уровне. Это можно было заметить на поле, и сегодня решающее влияние оказали топ-игроки.
"Ман Сити" набирает форму. Интересно будет посмотреть, как "Арсенал" выберется из этой ситуации, ведь для них это - большое разочарование. Теперь они будут испытывать еще большее давление. Я всегда ставил под сомнение психологическую устойчивость команды, и после сегодняшнего результата мои сомнения усилились. Мне кажется, "Ман Сити" добьется своей цели", – сказал Виейра в эфире Sky Sports.