Артета: «Олдинда яна 5 та ўйин бор ва биз охиригача курашамиз»
«Арсенал» бош мураббийи Микел Артета АПЛ 33-тур доирасидаги «Манчестер Сити»га қарши ўйин (1:2)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Мағлубиятга бир нечта омилларни сабаб сифатида айтишим мумкин. Омад ҳам катта аҳамиятга эга.
Иккинчи эпизодда «рикошет» бўлди ва тўп Ҳоландга келиб тушди. Шунингдек, индивидуал маҳорат ҳам ҳал қилувчи аҳамиятга эга. Бундай вазиятларда совуққон бўлиш, аниқ ва қатъий ҳаракат қилиш керак.
Ўйин бошида ҳам, охирида ҳам жамоанинг характерини кўриш мумкин эди. Айрим вазиятларда консентрация етишмади, аммо умуман олганда биз ўйинни режалаштирганимиздек назорат қилдик ва ғалаба учун яхши имкониятларга эга бўлдик.
Шунга қарамай, олдинда яна бешта ўйин бор. Биз ўзимизни тиклаб, олдинга ҳаракат қилишимиз керак, чунки бу ўйинда ижобий жиҳатлар ҳам кўп бўлди.
Биз жуда кўп ўйин ўтказяпмиз, бу ҳам таъсир қиляпти. Бироқ ижобий томони шундаки, бугун ўз даражамизни кўриб олдик.
Олдинда яна 5 та ўйин бор ва биз охиригача курашамиз. Бунга қодир эканимизга тўлиқ ишонамиз. Жамоамизнинг қандай эканини яна бир бор намойиш этдик. Ҳаммаси ўз қўлимизда, имконият ҳали ҳам бор», — деди Артета ўйиндан кейинги матбуот анжуманида.

Артета: «Впереди ещё 5 игр, и мы будем бороться до конца»
Главный тренер «Арсенала» Микель Артета поделился своими мыслями после матча 33-го тура АПЛ против «Манчестер Сити» (1:2).
«Несколько факторов повлияли на поражение. Удача тоже играет большую роль.
Во втором эпизоде был рикошет, и мяч оказался у Холанда. Также индивидуальное мастерство имеет решающее значение. В таких ситуациях нужно быть хладнокровным, действовать точно и решительно.
Как в начале, так и в конце игры можно было увидеть характер команды. В некоторых моментах не хватало концентрации, но в целом мы контролировали игру так, как планировали, и имели хорошие возможности для победы.
Тем не менее, впереди ещё пять игр. Мы должны восстановиться и двигаться дальше, потому что в этой игре было много положительных моментов.
Мы проводим очень много матчей, и это тоже влияет. Однако позитив в том, что сегодня мы увидели наш уровень.
Впереди ещё 5 игр, и мы будем бороться до конца. Мы полностью уверены, что способны на это. Мы вновь продемонстрировали, на что способна наша команда. Всё в наших руках, возможность всё ещё есть», — сказал Артета на послематчевой пресс-конференции.