Ҳоланд Бернардуга: «Бугун сен Каннаварога ўхшадинг»
«Манчестер Сити» ҳужумчиси Эрлинг Ҳоланд АПЛ 33-тур доирасидаги «Арсенал»га қарши ўйин (2:1)дан сўнг ўз таассуротлари билан ўртоқлашди.
«Жуда хурсандман, бу ажойиб ғалаба. Габриэл билан тўқнашувим? Бундай ҳолатлар доим бўлиб туради деб ўйлайман. Қайси биримиз ғолиб бўлганини бошқалар ҳал қилаверсин.
Яна Бернарду Силванинг тўпни қайтарган эпизоди ёдимда қолди. Мен унга айтдим: «Бугун сен Каннаварога ўхшадинг. Ҳиссиётларга берилгим келмайди, аммо Берни, сен ҳар доимгидек ажойибсан».
Чемпионлик кураши? Биз учун ҳар бир ўйин финалга тенг. Интервю тугаши билан тикланиш ва «Бёрнли»га қарши ўйинга тайёргарликка киришаман. Бу ўйин ҳам худди ўтган баҳс ёки «Челси»га қарши беллашув каби муҳим бўлади», — дея Ҳоланднинг сўзларини келтиради Sky Sports.
Ушбу ўйиндан сўнг «Манчестер Сити» 67 очко билан Англия чемпионати турнир жадвалида 2-ўринда бормоқда, «Арсенал» эса 70 очко билан пешқадамлик қиляпти. Таъкидлаш керак, «шаҳарликлар»нинг захирасида яна бир ўйин мавжуд.

Холанд Бернарду сказал: «Сегодня ты как Каннаваро»
Нападающий «Манчестер Сити» Эрлинг Холанд поделился своими впечатлениями после матча 33-го тура АПЛ против «Арсенала» (2:1).
«Я очень рад, это великолепная победа. Моя стычка с Габриэлом? Думаю, такие ситуации всегда случаются. Пусть другие судят, кто из нас победил.
Я также запомнил момент, когда Бернарду Силва отбил мяч. Я сказал ему: «Сегодня ты как Каннаваро. Не хочу поддаваться эмоциям, но, Берни, ты, как всегда, великолепен».
Борьба за чемпионство? Для нас каждый матч равносилен финалу. Как только интервью закончится, я начну восстанавливаться и готовиться к игре против «Бёрнли». Эта игра будет столь же важной, как и прошлая встреча или матч с «Челси»», — передаёт слова Холанда Sky Sports.
После этого матча «Манчестер Сити» занимает 2-е место в турнирной таблице чемпионата Англии с 67 очками, «Арсенал» лидирует с 70 очками. Нужно отметить, что у «горожан» ещё есть одна игра в запасе.