«Манчестер Сити» бош мураббийи Пеп Гвардиола АПЛ чемпионлиги бой берилганидан кейин мавсум ҳақида фикр билдирди.
Гвардиола: «Арсенал»ни чемпионлик билан табриклайман»
19.05.2026 FT Англия Премер-лигаси Борнмут Борнмут 1 : 1 Манчестер Сити Манчестер Сити
АПЛ 37-тури доирасидаги баҳс «Бёрнли» - «Манчестер Сити» баҳси 1:1 ҳисобида якунланди ва айнан шу натижа «Арсенал»га муддатидан аввал Англия чемпионлигини олиб келди.
«Шаҳарликлар» устози Пеп Гвардиола жамоа мавсум давомида кўплаб қийинчиликларга дуч келганини, бироқ футболчилар охиригача курашганини таъкидлади.
«Январдан бери биз чиндан ҳам жуда яхши ўйнадик. Кўплаб жароҳатлар ва назоратимиздан ташқаридаги ҳолатлар бўлди. Ушбу мавсумда кўп нарсани ўргандик. Ғалаба қозониш учун жуда кўп очко жамғариш ва устунлик яратиш кераклигини тушундик.
Биз кўплаб оғир дамларни бошдан кечирдик ва бирор марта ҳам таслим бўлмадик. Шу сабаб ҳозир шу ердамиз», — деди Гвардиола матбуот анжуманида.
Шунингдек, мутахассис «Арсенал»ни чемпионлик билан табриклади.
«Арсенал»ни чемпионлик билан табриклайман. Улар чинакамига чемпионликка мос ўйинлар намойиш этди. Артета бунга ҳақли», — деди испаниялик мутахассис.

Гвардиола: «Поздравляю „Арсенал“»
Главный тренер «Манчестер Сити» Пеп Гвардиола поделился мнением о сезоне после упущенного чемпионства в АПЛ.
В матче 37-го тура АПЛ встречи «Бёрнли» - «Манчестер Сити» завершилась со счётом 1:1, и именно этот результат принёс «Арсеналу» досрочное чемпионство Англии.
Наставник «горожан» Пеп Гвардиола отметил, что команда столкнулась с множеством трудностей в течение сезона, но игроки боролись до конца.
«С января мы действительно играли очень хорошо. Было много травм и ситуаций вне нашего контроля. В этом сезоне мы многому научились. Мы поняли, что для победы нужно набрать много очков и создать преимущество.
Мы пережили много тяжёлых моментов и ни разу не сдались. Поэтому мы здесь», — сказал Гвардиола на пресс-конференции.
Также специалист поздравил «Арсенал» с чемпионством.
«Поздравляю „Арсенал“. Они действительно показывали чемпионскую игру. Артета заслужил это», — добавил испанский специалист.